Defragmentacja, czyszczenie ? Co po update 8.1?

Witam,

udało mi się wreszcie zaktualizować mojego laptopa Samsunga NP350V5C-S0DPL, zaktualizować do Windows 8.1, bez komplikacji ze sterownikami.

Teraz pytanie do Was, co mogę zrobić, aby upłynnić i maksymalnie oczyścić komputer z pozostałości Windowsa 8 ? Katalog Windows.Old usunąłem po przez systemowe “Oczyszczenie dysku”, lecz mam wrażenie, że komputer mimo wszystko działa troszkę gorzej. Jak myślicie, defragmentacja coś tu zmieni ?

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Na początek odinstaluj zbędne programy oraz gry oraz przejrzyj, czy gdzieś nie zalegają na dysku niepotrzebne pliki. Następnie przeczyść dysk oraz rejestr programem CCleaner oraz Odkurzacz, a później zdefragmentuj dysk jakimś dobrym defragmentatorem, ja polecam Auslogics Disk Defrag. Na koniec (jeżeli potrafisz) możesz spróbować wyczyścić laptopa z kurzu, zawsze coś da :slight_smile:

A może to Ci się przyda: http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy … 12911.html

na win8.1, choćby nie wiem co to komputer będzie chodził gorzej i czyszczenie nie pomoże - wiem z autopsji :slight_smile: Obecnie ten system jest jeszcze niedopracowany. Ja po kilku dniach wróciłam do win 8 i postanowiłam zaczekać, aż trochę nad nim popracują.