Defragmentacja-dysk systemowy prawie pelny,drugi pusty

Robilam teraz defragmentacje i tragedia…na dysku systemowym o pojemnosc 19.53GB>wolne miejsca 3.13Gb=16% a na drugiej partycji o pojemnosci 54.99GB>wolne miejsca 54.38Gb=98%-czy jest jakas mozliwosc zeby te pierwsza jakos “odchudzic”?

tak - możesz użyć narzędzia - oczyszczenie dysku, możesz też odinstalować zbędne programy, a część dokumentów przenieść na drugi dysk, możesz również wyłączyć opcje “przywracanie systemu” - wtedy uzyskasz trochę miejsca

Oczyszczanie dysku robilam przed defragmentacja,zbednych programow raczej nie mam,moze cos sie znajdzie ale sladowo,-czy moge z C:\Program Files np.wyciac i wkleic foldery z progsami,ktore zajmuja na pewno duzo miejsca jak eMule(Incoming) i inne na druga partycje?Jesli tak to trzeba tam stworzyc nowy folder?Wszystkie programy z reguly rozpakowuje wlasnie do C:\Program Files i byc moze to jest przyczyna,ze dysk sie zapchal.

Dokładnie to jest przyczyną. Proponuje to robic na drugiej partycji.

Możesz jeszcze przenieścć moje dokumenty na druga partycje ( PPM>>Własciwoąci)

Mozesz wyłączyc hibernacje i przywracanie systemu.

Jeżeli przeniesz cokolwiek z Program Files, to program się wywali na pewno.

Co do emula - możesz przenieść temp i incomig na inny dysk, ale muszisz w programie emule PONOWNIE wskazać foldery docelowe. Na wszelki wypadek poćwicz na kopii tych folderów. Tak samo możesz zrobić z programami, które posiadają takie foldery (akceleratory pobierania plików, foldery tymczasowe np. winrara, etc.).

Możesz także użyć opcji - Kompresyj dysk, aby zaoszczędzić miejsce, jak i odinstalować zbędne skłądniki systemu windows.

Wszelkie dokumenty i preace przenieś na drugi dysk, a systemowy używaj tylko do instalacji oprogramowania

Wobec tego mam pytanie-czy teraz instalujac jakis program mam go rozpakowac na te druga partycje a nie do C:\Program Files i czy w zwiazku z tym trzeba tam utworzyc jakis inny folder np.F:\Program Files czy jakos inaczej?

instalując programy sugeruję jednak partycję systemową - co prawda można je instalować na innych, ale nie ręczę za prawidłowe działanie

jeśli rozpakowujesz jakiś program, etc. (np. archiwum *.rar, *.zip) to możesz to zrobić gdzie kolwiek - nie ma problemu. Jednak, jak instalujesz program - powtórzę to jeszce raz - instaluj na partycji systemowej.

Co nazwy folderów na innych partycjach - nie ma znaczenia, napewno nie powinnać nazywać folderów tak samo, jak te, które już istnieją

Ok,dziekuje,jutro sie za to zabiore bo znalazlam jeszcze dodatkowe problemy-w dodaj/usun- programy sa ok,wszystkie znajome ale w Tools w zakladce"programy"jest ich cala masa i to takie,ktore nic mi nie mowia a szukalam w necie paru z nich i jak dotad nie znajduje odpowiedzi co to jest i do czego sluzy.Jutro wypisze cala liste i poszukam odp.-jak nie znajde to poprosze o rade.

Przenieś sobie np. foldery poczty i Temporary Internet Filesy oraz katalogi z plikami Worda, Excela na inną partycję. Tylko nie “ręcznie”, ale przez odpowiednie opcje w ustawieniach Outlooka, IE itd.

Ja tak mam od dawna i nie muszę się martwić, że przy formacie C: trzeba robić mnóstwo kopii albo niema nic !

Pozdr. :smiley:

99,9% programów zainstalowanych na innej partycji niż systemowa działa prawidłowo.

Przy instalacji na innej partycji niż systemowa potrzebne pliki do działania programu instalowane są automatycznie na partycji systemowej w katlogu Windows i w podkatalogach tegoż katalogu.

Do instalowania programów na innej partycji niż systemowa mozna założyć katalog o dowolnej nazwie, w którym te programy będą instalowane, nie ma znacznia jak ten katalog będzie się nazywał.

Jedynie dla porządku można nadać mu nazwę np. Programy :slight_smile:

Osobiście robię właśnie w ten sposób by nie zapełnić sobie partycji systemowej.

Poza tym jest to bardzo wygodne podczas przymusowego formatowania partycji systemowej.

Część programów zainstalowne gdzie indziej po ponownym postawieniu systemu działają bez ponownego instalowania, a niektóre tylko przeinstalowuję i wszystko działa należycie.

Jest to dla mnie również istotne ponieważ nie muszę wtedy pamiętać co miałem zainstalowane.

:okulary:

Dziekuje,sprobuje tak zrobic bo siedze i glowie sie nad tym problemem,czesc programow juz odinstalowalam ale nie zwiekszylo to istotnie miejsca na dysku.Slyszalam wlasnie od znajomych,ze mozna na drugiej partycji instalowac ale sugerujac sie wczesniejsza odpowiedzia,doszlam do wniosku,ze lepiej dac sobie spokoj.Teraz mam twoje info,wiec juz sama nie wiem?- ale sprobuje skoro twierdzisz,ze u Ciebie jest ok.

Jagodka ponieważ się wahasz

pomogę ci trochę :slight_smile: Robię u siebie na kompie identycznie jak Golden Finger - na dysku D: mam katalog Programy i tam instaluje wszystko co nie zainstalowało się razem z Windowsem. Działa na 100% Możesz tak zrobić śmiało. Oczywiście programy przeinstaluj a nie przekopiuj z C:\Program files bo wtedy nie będą działać. Ale to chyba sama wiesz :slight_smile:

Jeśli ściągasz dużo na raz emulem, to jak wyżej pisali, dużo miejsca na dysku C odzyskasz zmieniając w emule scieżkę dla katalogów temp i incoming. Wcześniej je ręcznie załóż na tej wolnej partycji i skopiuj tam pliki które były w folderach oryginalnych. Potem sprawdź uruchamiając program czy wszystko ok i usuń te stare katalogi z C:

Skorzystaj z tego programu CCleaner 1.22.142 PL - zrobi to szybko i skutecznie :smiley:

http://www.amnezja.org/modules.php?name … =0&thold=0