Defragmentacja dysku C- nie włącza się


(ryczka) #1

Nie chce się włączyć ani analiza ani defragmentacja dysku C. Z dyskami D i E nie ma żadnego problemu. Od kilku godzin próbuję znaleźć jakieś rozwiązanie i nie mogę. Wiem że Deeskiperem można ale mnie chodzi o defragmentator systemowy. Szukałem już w pomocy, na forum i na www, ale nic podobnego nie znalazłem. Może po prostu źle szukam.


(M Pk) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=128088 poczytaj tu


(goomish) #3

Nie chce się włączyć i to wszystko? Żadnego komunikatu, żadnego okienka z informacją dlaczego nie?

  • być może partycja C: wymaga sprawdzenia chkdskiem.

  • inna przyczyna, to zbyt mało miejsca na tej partycji. Defragmentator dysków wymaga co najmniej 15% wolnego miejsca aby mógł działać.


(ryczka) #4

Wszystko sie zgadza miałem Diskeepera i go odinstalowałem, ale co zrobić żeby wrócić do systemowego bo w tamtym poście nie do końca wzsystko zrozumiałem.

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 14:13

1.Zadnego komunikatu

  1. Partycję sprawdziłem chdskiem

3.Miejsca jest przeszło 50%


(Mieszkanie Basi) #5

Miałam podobny problem.To nie defragmentacja się nie chciala właczyc , ale zaczyna się ona od skanowania dysku w celu sprawdzenia błedówi i to nie dawało się wykonac.Czasami też defragmentacja się przerywała


(system) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=


(M Pk) #7

Znalazlem cos takiego " Odinstalowanie Diskeepera konczy sie odinstalowaniem programu defragmentujacego windowws xp, a to dlatego ze MS defragmenter bazuje na diskeeper lite. Prawdopodobnie sporo plikow ma wspolne nazwy i w czasie instalacji diskeeper sa one przepisywane. Potem gdy odinstalowujesz diskeeper odinstalowujesz rowniez MS defragmenter.

Wloz instalacyjne CD od XP i z cmd uruchom sfc /scannow

Jesli to nie zadziala to musisz naprawic windows (ale nie przez recovery console!) przez ponowna instalacje. Windows installer znajdzie stara kopie OS i spyta sie co zrobic wcisnij "R".


(ryczka) #8

Defragmentacja naprawiona poprze ponowna instalację. Dzięki wszystkim.