Defragmentacja dysku

Witam, czy jest jakiś lepszy program do defragmentacji dysku twardego, niż Defragler? Zawsze kiedy defragmentuję tym programem mój dysk twardy zostają mi jakieś pliki, nigdy do końca nie może mi zdefragmentować dysku c

A dlaczego nie systemowy defragmentator dysków? Sprawdź Auslogic Disk Defrag Free https://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Disk-Defrag-Free,Program,Windows,13271.html

https://www.dobreprogramy.pl/Vopt,Program,Windows,13320.html

Użyj systemowego. Jest dużo lepszy niż te programy.

To dobry program (Defraggler), natomiast wiele plików, szczególnie systemowych, nie daje się defragmentować w zwykłym trybie. Trzeba użyć trybu “spod uruchamiania”:
W górnym menu wybrać Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > “Raz” > “OK” i restart komputera.

1 polubienie

UltraDefrag też jest niezły.

1 polubienie

UltimateDefrag 1.72
Nie najnowszy, ale nadal bardzo dobry.

1 polubienie

to który w końcu wybrać?

Użyj jednego i drugiego.

Ja używałem, jak nie miałem SSD, “Auslogics Disk Defrag” i zawsze partycję z systemem tj c defragmentowałem opcją “Defreg & Optimize”. Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam

Dla mnie bez sensu są te programy. Systemowy defragmentator wystarczający jest. Robi co ma robić i od tego jest.

To jest tak, - po defragmentacji systemowej, która dość długo miele dyskiem i wykonuje zaplanowane w chwilach, gdy czasem zależy nam na wydajności CPU, bo… - gdy użyję ultradefraga, to ultradefrag ma jeszcze sporo do defragmentacji. Do tego jeszcze ma optymalizację, czyli przeniesie wszystkie pliki z sektorów na koniec dysku, potem pookłada elegancko na początku dysku. Zrobi to po wyłączeniu, kosza, przywracania sysyemu, stronicowania i hibernacji, bo one zostawiają na dysku nieprzesuwalne pliki. Potem włącza sie wszystko potrzebne i jest cacy.

Odwrotnie, to po ultradefragu - systemowa defragmentacja nie ma co do roboty.
Mój laptop z win7 x64 to lubi - zawsze mu lżej, a też lżej, gdy w systemie defragmentacja wyłączona całkowicie, a czasem uruchomię ultradefrag.

1 polubienie

UltimateDefrag tylko i wyłacznie

Dzięki. Sprawdzę ten program.

To mały program i jest też portable. Darmowy, to 7.1.1. Wersja 8 jest płatna. Można ustawić, żeby nie molestował o płatne uaktualnienie:
MWSnap307

Albo odkręcić dysk twardy i samemu poustawiać pliki.

Czy znacie jakiś szybszy defragmentator dysku? teraz używam Defragglera i on strasznie wolno defragmentuje dysk.

Całkiem dobry program. Fizyki nie oszukasz, dane muszą zostać odczytane, zapisane w innym miejscu, MFT zakutalizowane itd. To już nie te czasy, że dyski trzeba aż tak często defragmentować.