Defragmentacja i co jeszcze?

Mam tylko2.09 wolnego miejsca na dysku systemowym z 14.6 .Już robiłam defragmentację i czyściłam dysk programem CCleaner i defragmentatorem systemowym.Nic tylko parę mega.Co mogę zrobić jeszcze.RATUNKU.Chciałam dodać że nie mam muzyki ani filmów na dysku. I mam viste.Z góry dziękuję

odinstaluj zbędne programy a jak to nie pomoże to kup większy dysk

Pamięć mam 1G.To za mało?

Ram nie ma nic do dysku musisz sobie fundnąć większy dysk twardy np 50GB.

Wyłącz przywracanie systemu, a w magiczny sposób pojawi ci się miejsce na dysku. Sprawdź też katalog “moje dokumenty” tam niektóre progsy przetrzymują pliki tymczasowe np. Nero.

Mam laptopa Toshiba Satellite A200-14D.Podobno ma120GBna dysku twardym :? :?

To dysk systemowy tak jak pisałem wyżej, a pozostałego miejsca też nie widać? To może partycje nie utworzone? Ppm na mój komp.>>zarządzaj>>zarządzanie dyskami i tu możesz utworzyć partycę. Utwórz ze dwie partycje podstawowe z systemem plików ntfs, daj szybkie formatowanie. Jak nie poradzisz to napisz.

p.s powyższe jako administrator.

Ściągnij program odkurzacz. Trochę miejsca też na pewno odzyska, no i oczywiście zrób to co napisał dareks8 :wink:

Odkurzacz link - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1188

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 91045.mspx

Ze zwróceniem uwagi na:

Co do tworzenia partycji to czy posiadasz płytę Recovery z systemem? Jeśli tak to dopiero wtedy “baw” się w partycjonowanie.

Jeżeli się tworzy partycje spod windy narzędziem systemowym to nic się nie może stać ponieważ systemowej nie usuniesz ani nie nadpiszesz. A o przywracaniu systemu pisałem już wyżej.

Usunęłam przywracanie systemu ale to nic nie pomogło.Odkurzacz jest nie kompatybilny z vistą. :frowning: Jeszcze spróbuję to co mówiliście o partycjach.A płytkę mam. :frowning: mimo wszystko dziękuję WAM bardzo

A to vista jest. To ile ona zajmuje po zainstalowaniu +programy? Może nie ma czego szukać? I tylko partycje potworzyć. Z tym, że w viście to pewnie inaczej niż podawałem.

Partycje są utworzone.Sprawdzałam.Dwie podstawowe z ntfs.Może są żle podzielone.Jest taka możliwość?Nie wiem jak sprawdzić ile vista zajmuje miejsca z programami :oops:

… a pliki tymczasowe w katalogu Temp ?

proponuję ściągnąć Revo Uninstaler. Jest w nim wiele opcji czyszczenia dysku :wink:

Sprawdź C:\Documents and Settings*\Ustawienia lokalne\Temp ile zajmuje miejscs

* - Twoja nazwa użytkownika

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 15:25

I jeszcze C:\WINDOWS\Temp

Obawiam się że problem tkwi w czymś innym. Sara7 gdy instalowałaś programy prawdopodobnie popełniłaś często spotykany błąd wciskając zawsze next, co powoduje że wszystkie programy instalują się na partycji systemowej zapychając ją w ten sposób. Rozwiązanie jest takie że programy instaluj na innej partycji. Partycja systemowa będzie wtedy miała więcej wolnego miejsca.

Miałeś rację co do instalowania programów darek d.Po zliczeniu GB visty i pliku Files i innych programów to śmieci ukrytych mam naprawdę 1GB.Nie wiem czy to dużo czy mało.Co z tym zrobić też nie wiem.Wszystkim bardzo dziękuję.Naprawdę mi pomoliście :slight_smile:

a może tak przenieś muzykę ,filmy zdjęcia na inny dysk niż systemowy, stawiam piwo ze 2 dysk jest pusty

Swoją drogą trochę nie udolne podzielenie dysku 120Gb…Też mam Vistę i po formacie docierając system plus pochodne oscyluje w okolicach 12Gb. Proponuje zarchiwizować dane i ponownie podzielić dysk na partycje. Myślę że przy takim dysku ok 25-30 Gb na partycję systemową będzie ok.

Jeśli korzystasz z bezpośredniej wymiany plików P2P a nie zmieniłaś folderu docelowego to wszystko zapisuje sie na partycji systemowej.