Defragmentacja i sprawdzanie błędów na dysku C nie mozliwe

Witam.

Mam maly problem w laptopie.

Chcialam zdefragmentowac partycje C i zawsze po 1% zawiesza mi sie komputer i wyskakuje niebieski ekran z bledem.

Gdy po 6 probie wyskoczylo to samo, postanowilam sprawdzic partycje czy ma jakies bledy.

zaprogramowalam ja.

Znaleziono pare bledow i w 5 etapie na 56% komputer znow sie zawiesza.

potrafi tak byc bez ruchu nawet do 1,5 godziny.

Wykryto bledy na partycji C (systemowej) ale nie mozna nawet ich nareperowac…

Czy jest jakas inna opcja (bez reinstalacji systemu) , moze jakis program do tego … czy w CD do isntalacji windowsa jest opcja sprawdzenia bledu na partycji C albo na calym dysku ?

Wole robic reinstalacje jako rzecz ostateczna.

Mam windowsa XP.

dziekuje.

izka_walizka Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

przepraszam.

Mam hiszpanska klawiature , jak mi powiesz jak moge ja ustawic na polska i jak pozniej wrocic do hiszpanskiej z mila checia to zrobie.

Witaj

Start>Ustawienia>Panel Sterowania>Opcje regionalne i językowe. Jest to ikonka z globusem. Klikasz na ostatnią zakładkę (Zaawansowane) i wybierasz z długiej, rozwijanej listy polish, polski. Przygotuj płytę instalacyjną Windows może być potrzebna. Nie wiem, jak jest po hiszpańsku “zaawansowane” :?

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” wersja 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką “Disk benchmark”. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu. Nie ruszaj myszką w czasie testu, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Wyniki (screen-y) zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Dziekuje za odpowiedz.

juz zmienilam na polski jezyk, ale w tym momencie nie umiem pisac polskich znakow, szukalam ich po klawiaturze i szczerze mowiac trwalo to wieki.

Od 10 lat pisze na hiszpanskiej i ciezko mi sie przestawic na Polska, bo nie wiem co mam gdzie nacisnac by mi wyszlo.

Tak wiec…przepraszam raz jeszcze za to ze pisze bez polskich znakow.

Moderator moze usunac moj temat bez problemu, jesli ma taka ochote i takie sa zasady forum.

jesli jeszcze bede mogla odpowiedziec, wkleje swoj wynik.

dziekuje.

Używaj klawisza ALT. Jeśli chcesz napisać ś , to najpierw naciśnij prawy ALT i trzymając go z wciśnietym klawiszem s otrzymasz “ś”, “a” z prawym ALT da “ą”

Wyjątkiem jest ź bo trzeba nacisnąć x

Schemat dla innych liter jest ten sam. Zawsze prawy ALT i liteka z klawiatury .

witam.

zmien

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 13:39

witam.

zmienilam na PL , wsickam ALT i dana litere i wyskakuje mi jakies okienko.

W notatniku inne, w incredi mail jak staram sie pisac polskie litery to inne , a tu na forum wkleja mi sie cos w nawiasie kwadratowym.

A wogole to zamiast Z mialam litere Y.

Wiec chyba cos nie tak zamienilam na jezyk polski.

Staralam sie zrobic ten test ,ale po 24 minutach komputer sie wylaczyl.

Pozniej zrobilam go od nowa i wylaczyc sie po 35 minutach z takim ekranem - najpierw niebieskim , a pozniej czarnym z testem po angielsku :

cyt:

SMART Faiture Predicted on Hard Disk - Samsung HM160JI

WARNING - Inmediately back-up your data and replace your hard disc drive.

A faiture may be imminent.

Czy to oznacza ze moj dysk padnie lada chwila i mam kupic nowy ?.

Teraz wyskakuje mi taka informacja za kazdym razem jak wlacze komputer.

Przepraszam za brak polskich liter, ale naprawde cos widocznie mam nie tak, ze nie pisza sie z trzymanym ALT.

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 13:42

wlasnie wyskoczyl mi ten ( /list ) w nawiasie kwadratowym jak chcialam napisac literke n (ni)…i odrazu sie wyslalo na forum.

przepraszam

Napiszę to pogrubioną czcionką idź, jak najprędzej do sklepu i kup nowy dysk twardy skopuj wszyskie ważne dane na inny nośnik informacji (np. płytę CD-R, DVD-R, przenośny dysk twardy USB).

Nie przeprowadzisz testów na obecnym dysku z powodu awarii. Dyski w latopach bardzo się grzeją. Dobrze jest na przyszłość zaopatrzyć w specjalną podstawkę z wentylatorami. :slight_smile: http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

W sprawie klawiatury widzę, że masz zamienione miejscami litery: “Z” z “Y” Powiedź mi gdzie na twojej klawiaturze masz literę “Z”? Czy w dolnym lewym rogu a może na środku, pomiędzy cyframi “6” i “7” W zależności oo układu twoich klawiszy wybierz odpowiedni schemat klawiatury w Windows XP czyli (układ klawiszy polski (214) lub polski (programisty). Zrób tak: Start>Ustawienia>Panel Sterowania>Opcje regionalne i językowe. Jest to ikonka z globusem. Klikasz na drugą zakładkę (Języki) i wybierasz z przycisk “Szczegóły…” Poklikaj i popatrz na opcje. Dasz sobie radę. Przygotuj płytę instalacyjną Windows może być potrzebna. Na ewentualne proplemy z polskimi literami podaję tę stronę http://www.searchengines.pl/index.php?s … c=5389&hl=

Przeglądarkę IE też ustaw na polski w “Narzędziach”, “Opcjach internetowych” na karcje “Ogólne”, “Języki…”. Będą wtedy inne skróty klawiszowe. Piszę o owym “ni”.

Program Incredi Mail obsługuje polskie literki, ale w specyficzny sposób. Jeśli znajdę go w gazecie “Twój Niezbętnik” to napiszę.

Konsola odzyskiwania

Iizka_walizka nie używaj żadnego chkdsk /r bo danych później nie skopiujesz. Nie ma czasu na chec diska.

na płycie z windowsem masz możliwość naprawienia systemu bądź zainstalowania go w taki sposób że nie stracisz nic z dysku

Niech zrobi kopię najważniejszych danych i kupi nowy dysk twardy. Ten który posiada jest pewnie “zużyty” i to może być powodem zaiweszania się programów typu chkdsk .

Buahaha, tylko że microsoft wykombinował tak że to co ma błedy na dysku, lub nie jest plikiem (np. uszkodzony plik) zostaje przekształcone na plik i wyedy ■■■■ blada po ptakach…