Defragmentacja nie działa

(Darekgorski2) #1

Witam. Jestem nowy na tym forum i "zielony" jeżeli chodzi o naprawy i konfig. komputera. Mam laptop Acer z Vista Home Premium (bez płytki, ale chyba oryginalny). Mam z nim problem: nie można zrobić defragmentacji tzn. gdy wchodzę we właściwości i narzędzia wszystko jest ok, ale po naciśnięciu defragmentuj nic się nie dzieje - ani na C ani na D. Aha, chciałbym przywrócić Windowsowską defragmentację, a nie inst. inną. Pomóżcie, tylko w sposób zrozumiały dla takiego laika jak ja. Pozdrawiam. :frowning:

(suchmen) #2

Niestety tak bywa z defragmentacją od czasów visty. W windowsie 7 też takie cyrki są, że z czasem po prostu przestaje działać defragmentacja

(Jasiek.w) #3

W uruchom wpisz: dfrgui - uruchomi sie ten sam degragmentator z podglądem na wszystkie dyski - na najmniejszej partycji uruchom najpierw "Analizuj dysk"a później uruchom "Defragmentuj dysk". Powinno trwać krótko - w zależności jednak od wielkości dysku i stany fragmentacji plików. Być może twój systemowy jest tak pofragmentowany, że to może trwać bardzo długo.

(suchmen) #4

Wpisanie tej komendy nie działa- po prostu nic się nie dzieje

(Jasiek.w) #5

To musisz przeskanować komputer jakimś programem antywirusowym np.: http://www.pandasecurity.com/activescan/index/ , a później pomyśleć o naprawie systemu bądź z płytki bądź z przywracania systemu.

(suchmen) #6

Nie mam też żadnych szpiegów ani wirków bo pod tym względem jestem wyczulony

(Darekgorski2) #7

Hm. Dzięki za sugestie, ale wpisywanie tej komendy nic nie daje. Zapomniałem napisać że również nie mogę wykonać kopii zapasowej ani przywrócić system. Po komendzie wykonaj kopię pokazuje się komunikat: "Kopia zapasowa plików nie może zapisać ustawień automatycznej kopii zapasowej z nast. przyczyny: Żądanie nie jest obsługiwane. (0x80070032). Spróbuj ponownie."

(Jasiek.w) #8

Jeśli to jest ACER z Vistą, chyba oryginalną, ale bez płytki, to może przy starcie systemu po naciśnięciu chyba F10 uruchomi ci się odzyskiwanie systemu z partycji recovery - sprawdź to. Poczytaj w tym temacie instrukcje od swojego Acera lub ściągnij takową z internetu, ze strony Acera.

(Gajdziu) #9

Defragmentacja w Vista nie działa. Już myślałem, że nic się z tym nie da zrobić, kilka miesięcy używałem programów zastępczych, aż tu nagle, patrzę a systemowy defragmentator "śmiga". Stało się to po zainstalowaniu "Diskeeper 2011 Pro Premier 32x 64x" w wersji full. Najpierw zainstalowałem polską testówkę, po czym nadinstalowałem ją "Diskeeper 2011 Pro Premier 32x 64x" i okazało się, że jest po rosyjsku. Zrobiłem defraga i odinstalowałem tego ruska. Wciskam Defrag systemowy a tu o dziwo wszystko śmiga :slight_smile: Spróbujcie może komuś też w ten sposób uda się to odblokować. Pozdrawiam.