Defragmentacja nieprzenośnych plików

Jak (czym) zdefragmentować dysk,konkretnie tzw. nieprzenośne pliki,aby wróciły na swoje miejsce? Graficznie wygląda to tak.Te zaznaczone po prawej wcześniej były tu,gdzie te fragmenty po lewej (awaria systemu). Tak,więc czy jest to możliwe? Przy czym przywracanie systemu nie wchodzi w grę (wyłączone). Do tej pory robiłem backup systemu Acronis True Image,ale ostatni robiłem chyba z miesiąc temu i przywrócenie do stanu z przed miesiąca byłby trochę kłopotliwy tzn.sporo aktualizacji,zainstalowane nowe programy itp.,co zajęłoby sporo czasu,chciałbym uniknąć tej roboty.Pozdro.

WinXp Home+SP3

To jest plik wymiany i/lub hibernacji.

Wyłącz hibernacje i plik wymiany, zrestartuj system, wykonaj defragmentacje, załącz hibernacje i plik wymiany, którego rozmiar ustaw na minimum 1,5 x ilość zainstalowanej pamięci RAM (chyba, że jej masz dużo, to możesz rozmiar pliku wymiany ustawić dużo mniejszy)

Na przyszłość używaj innego programu do defragmentacji, np. Defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html - ma on funkcje defragmentacji w czasie startu systemu plików , których normalnie nie można zdefragmentować

Ja bym deframentował w ultradefrag i użyć boot time defragmentation - powinno załatwić sprawe.

@Cedar dzięki za wskazówkę-wprawdzie po tej operacji ów plik wymiany nie jest dokładnie w tym samym miejscu (przynajmniej graficznie),w którym był przed awarią,ale jest w całości.A swoją drogą czy ma to jakieś istotne znaczenie,w którym miejscu (na początku,czy końcu dysku) on się znajduje?

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc :slight_smile:

Nie jest w tym samym miejscu bo w tym miejscu zostały przeniesione inne dane i nie mógł on być tam założony.

Jaki ustawiłeś jego rozmiar?

Ile masz pamięci RAM?

W Twoim przypadku nie “dysku” tylko partycji (bo masz chyba 3 partycje na jednym dysku) - różnica będzie pomijalna i dla Ciebie niezauważalna.

Ustawiłem rozmiar kontrolowany przez system,co przy 2GB RAM system ustawił na 3000MB z groszami.

Tylko, że ten plik będzie w trakcie pracy systemu zwiększany i zmniejszany co spowoduje jego pofragmentowanie. Najlepiej jest ustawić sztywno rozmiar (min i max takie same)

Gitara-tak też zrobię-jeszcze raz dzięki!