Defragmentacja pliku stronicowania

Proszę mi podpowiedzieć, jak można zdefragmentować plik stronicowania “pagefile.sys” w systemie Windows Vista ? Z góry dziękuję za wskazówki !

Najprościej jest go usunąć (wyłączyć) i załąożyć jeszcze raz.

Pamiętaj tylko o jednym, aby założyć plik wymiany (stronicowania) o stałym rozmiarze. W polach rozmiar minimalny i rozmiar maksymalny wpisz te same wartości, najlepiej takie jak wielkość pamięci, lub półtora razy większe. Na przykłąd, jeśli masz 1024 MB pamięci, to w obu polach wpisz wartość 1024 lub 1536.

Dzięki za wskazówkę, ale proszę o podpowiedź, jak to zrobić ? Nigdy takiej rzeczy nie robiłem !

Procedura dla XP (mam nadzieję, że w Viście jest podobnie).

Wejdź do Panelu Sterowania, tam System. Wybierz zakładkę Zaawansowane. Kliknij Przycisk Ustawienia w oknie Wydajność. Tam zakładka Zaawansowane. Na samym dole Masz Pamięć wirtualną. Naciśnij przycisk Zmień. Zobacz i zapamiętaj, gdzie jest plik stronicowania. Potem zaznacz opcję Bez pliku stronicowania i kliknij Ustaw. Zamknij wszystko i uruchom ponownie komputer. Po ponownym rozruchu, wejdź w to samo miejsce. Zaznacz Rozmiar kontrolowany przez system, jeśli system ma czuwać nad wielkością tego pliku lub ustaw rozmiar niestandardowy, zależny od wielkości posiadanej pamięci. Daj na Ustaw, zamknij wszystko i ponownie uruchom system.

Serdeczne dzięki !

Niegdy nie korzystajcie z tej opcji, gdyż przyczynia się do większej fragmentacji samego pliku wymiany i całego systemu plików. Zalecam ustalić stały rozmiar pliku wymiany (w oba pola - minimalny i maksymalny - wpisując tą samą wartość). Dzięki temu plik wymiany nie będzie z biegiem używania komputera “skakał” po całym dysku.

Tak właśnie zrobiłem. Dzięki !