Defragmentacja podczas normalnego użytkowania

(quantumrush) #1

Czy można normalnie używać komputera podczas defragmentacji? Słyszałem że można specjalnymi programami. Ja używam IOBit Uninstaller.

(pocolog) #2

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest twierdząca, całej reszty po pytajniku nie zrozumiałem.

(quantumrush) #3

No czy można równocześnie defragmentować i normalnie używać komputera np. przeglądać internet.

(pocolog) #4

Windows ma wystarczające wbudowane narzędzia, nie potrzebujesz programów firm trzecich. Jeśli nic nie zmieniałeś, to defragmentator Windows w tle defragmentuje dysk bez twojego udziału, ale możesz wymusić defragmentację wchodząc we właściwości dysku i wybierając odpowiednią opcję w zakładce narzędzia.

(quantumrush) #5

Dzięki za odpowiedź, ale ja tam wolę co innego.

(krystian3w) #6

To w Unistaller wbudowali już aplikacje “iObit Smart Defrag”? Zrobią z tego niedługo kombajn jak ASC.

(quantumrush) #7

Przyjrzałem się bardziej systemowemu defregmentatorowi i jednak wprowadzili “Analizuj” i “Optymalizuj”. Szkoda tylko tych kwadracików pokazujących stan defregmentacji :slight_smile: Chyba się jednak przesiąde na systemowy defregmentator.

(pocolog) #8

Dodatkowe programy do defragmentacji tylko poprawiają samopoczucie bo widzisz, że coś robią, a tak na prawdę tylko zarzynają dyski niepotrzebnymi operacjami kopiowania. W rzeczywistości w żaden sposób nie poprawia to wydajności dysku twardego, czy systemu.
Systemowy defragmentator nie defragmentuje każdego napotkanego pliku, który jest podzielony na dysku, a jedynie takie których zmiana położenia faktycznie może poprawić prędkość odczytu.