Defragmentacja podczas normalnego użytkowania

Czy można normalnie używać komputera podczas defragmentacji? Słyszałem że można specjalnymi programami. Ja używam IOBit Uninstaller.

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest twierdząca, całej reszty po pytajniku nie zrozumiałem.

No czy można równocześnie defragmentować i normalnie używać komputera np. przeglądać internet.

Windows ma wystarczające wbudowane narzędzia, nie potrzebujesz programów firm trzecich. Jeśli nic nie zmieniałeś, to defragmentator Windows w tle defragmentuje dysk bez twojego udziału, ale możesz wymusić defragmentację wchodząc we właściwości dysku i wybierając odpowiednią opcję w zakładce narzędzia.

Dzięki za odpowiedź, ale ja tam wolę co innego.

To w Unistaller wbudowali już aplikacje “iObit Smart Defrag”? Zrobią z tego niedługo kombajn jak ASC.

Przyjrzałem się bardziej systemowemu defregmentatorowi i jednak wprowadzili “Analizuj” i “Optymalizuj”. Szkoda tylko tych kwadracików pokazujących stan defregmentacji :slight_smile: Chyba się jednak przesiąde na systemowy defregmentator.

Dodatkowe programy do defragmentacji tylko poprawiają samopoczucie bo widzisz, że coś robią, a tak na prawdę tylko zarzynają dyski niepotrzebnymi operacjami kopiowania. W rzeczywistości w żaden sposób nie poprawia to wydajności dysku twardego, czy systemu.
Systemowy defragmentator nie defragmentuje każdego napotkanego pliku, który jest podzielony na dysku, a jedynie takie których zmiana położenia faktycznie może poprawić prędkość odczytu.

2 polubienia