Defragmentacja spowolniła komputer

Witam,

Parę dni temu wykonywałem defragmentację programem TuneUp 2013 Drive Defrag. Wcześniej już nim kilkadziesiąt razy wykonywałem defragmentację i wszystko było ok.

Ale do rzeczy. Po z defragmentowaniu dysku C: komputer zwolnił, dłużej się uruchamia, trochę się zacina, Google Chrome chodzi wyraźniej wolniej. Czy defragmentacja mogła spowolnić system?? Proszę o pomoc.

Pokaż screen’a (wszystkie parametry) z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

Proszę:

http://img27.imageshack.us/img27/9862/ljk2.jpg

Czy dysk upadł?

Nie, nigdy mi się to nie zdarzyło. Jest to dysk w laptopie Toshiba Satellite C660-1CN

Wysoka wartość w parametrze 03 może świadczyć o problemach z układem mechanicznym dysku.

Przeprowadź Benchmark w HD Tune

Dokładnie te same wyniki w HD Tune. Dodam że przed defragmentacją system chodził idealnie.

Przywróć system do dnia sprzed fragmentacji i weź trochę na rozum - Chciałeś lepiej, gdy tak było dobrze?

Są pliki wykonywalne i obszary działania bibliotek współdzielonych .dll, a co za tym idzie, wymuszenie “dokładnej defragmentacji”, lub częstej, przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Dodawanie, usuwanie plików, czy aplikacji, to zmienna, do której windows się dostosowuje. Raz na parę miesięcy można dokonać szybkiej defragmentacji dafragglerem. To na tyle bezpieczne, że pomija wrażliwe dane na dysku, a szybsze i lepsze od defragmentacji systemowej. Wyraźnego przyspieszenia systemu nie widać. Lepiej posprzątać tymczasowe pliki, śmieci, błędne ścieżki, skróty, nieaktualne ustawienia w settings użytkownika, pozostałości po plikach i aplikacjach w systemie. Defragmentacja dysku, gdzie 30%, to balast “badziewny”, mija się absolutnie z celem. Niektórzy nie używali Odkurzacza. W takim XP, to pozostałości po łatkach, to często ok 6GB, a śmieci full. W Win 7, też jest sporo tych aktualizacji. Odkurzacz po aktualizacjach miesięcznych i JetClean, to definito, żeby nie było balastu. Żadna defragmentacja tego nie zastąpi. A system przyśpieszy widocznie. Wymuszenie superprogramami dokładnej defragmentacji, to więcej niż moda. Widać w necie spór z przeciwnikami defragmentacji. Może to jest polityka na zasadzie - im szybciej się psują komputery, tym częściej są kupowane nowe? Chodzi o to, żeby nie wypaść na głupka, na którym ta polityka sprawdza się.

Często człowiek ma wmawiane, że powinien defragmentować pliki systemowe, rejestru, przyspieszać komputer z całym jego manelem. Gdy komputer nie zacina, dobrze służy, to nie trzeba robić z niego rakiety, bo żaden traktor nie wytrzyma.

Moja rada - Poczekaj. Za parę dni system się dostosuje się i współdzielone biblioteki dll będą współdziałać. Gdy nie musisz, to na razie nie walcz z dyskiem i systemem. Windows ma duże zdolności adaptacyjne.

Dzięki za pomoc :slight_smile: Już nie raz system lekko zwalniał po defragmentacji, ale to było prawie nie zauważalnie zwolnienie, a nie tak jak teraz które jest dosyć mocno odczuwalne. Fakt po jakimś czasie system przyspieszał, wracał do normalnego stanu?

Jeśli chodzi o usuwanie śmieci po aktualizacjach itd. to robię to co jakiś czas właśnie TuneUp’em.

Dla mnie ten płatny program wlazł nawet do menu podglądu zdarzeń, a windows ledwie wytrzymał, gdy po nim usuwałem resztki i sterownik. Jeszcze trzeba było w rejestrze usuwać domyślne wpisy po tuneup. Było, nie ma. Nawet klucz się zmarnował. Są mniej agresywne programy i do tego darmowe. Przekonałem się na własnej skórze że wydajność zawsze jest w konflikcie z najlepszą konfiguracją systemu.

Przypomniało mi się jeszcze, że kiedyś po defragmentacji system mi się nie chciał uruchomić. Niby wszystko było dobrze, ale po wczytaniu pulpitu zawieszał się i można było czekać w nieskończoność. Musiałem parę razy wyjmować baterię, wchodzić w tryb awaryjny i po kilku takich operacjach się uruchomił.

Spróbuj tego

Auslogics-Disk-Defrag

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Disk-Defrag,Program,Windows,13271.html

a po nim RegCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/RegCleaner, … 11442.html

U mnie to zawsze pomagało.

Pozdrawiam.

System jeszcze chodzi wolno. Najbardziej denerwuje mnie działanie Google Chrome. Prawie przy każdym wczytaniu strony przeglądarka dławi się na jakąś sekundę :?

Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić ( systemowy)

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów,zaznacz wszystko i kliknij przycisk Sprawdź.

Jakoś nie specjalnie to coś dało :?

Dodane 09.09.2013 (Pn) 18:33

Ok, system już przyspieszył :slight_smile: