Defragmentacja Vista Home Premium

Witam!

Defragmentowałem wczoraj dysk programem O&O Defrag opcja Complete/Name, dodam, że mam tylko jedną partycję C.

Włączam ponownie komputer i włącza się 3-4 razy dłużej, normalnie przelatywało z 5-6 kresek a teraz przelatuje 18. Proszę o pomoc.

Witaj,

Miałem podobnie z XP. Podczas uruchamiania systemu dysk nic nie robił i aż “przeleci ok.10 kresek” system się ponownie ładował.

Jakieś pliki zostały przesunięte i dlatego system nie może ich znaleźć.

U mnie pomógł format.

Poczekaj aż inni się wypowiedzą.

Pozdrawiam,

może zrób jeszcze raz defragmentację… może to coś da

Tym samym programem i Complete/Name ?

ja ci mogę polecić inny sam jego używam

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … g+2.0.0.15

bardzo dobry programik:)

Spróbuj tym:Klik,wybierz opcje “deep optimize”.Po tym przeleć system ccleaner.Na czas defragmentacji wyłącz dostęp do internetu,wyłącz zbędne programy,nie pracuj na kompie.

#UP

Zrobiłem tak jak napisałeś i dalej przelatuje 18 kresek.

To może być główna przyczyna,masz dwa wyjścia,albo zostawisz to i może system poukłada pliki,mało prawdopodobne,lub instalka nakładkowa,tylko zapewne masz recovery CD i SP2,potrzebujesz czysty system ze zintegrowanym SP2.Ewentualnie spróbuj przywrócić system do momentu przed defragmentacją.No ale niech inni jeszcze się wypowiedzą bo mogę się mylić i jest inne wyjście.

U mnie, pasek przelatywał 9 razy, ale pewnego dnia, bez dania racji, zaczął przelatywać 30 razy i tak mam cały czas, żadne defragmentacje nie pomagają.

Zoptymalizuj auto start,powyłączaj zbędne usługi,wyczyść system i rejestr ze śmieci,jak masz procesor wielordzeniowy to włącz rozruch wszystkimi rdzeniami,powinno przyspieszyć.

Najlepszy z darmowych defragmentator Defraggler, naciskasz na defragmentuj i troche długo skanuje (przenosi pliki) a na drugi dzień naciskasz na analizuj i naciskasz na kwadracik przy nazwa pliku i wtedy tylko defragmentuje te pliki co są na widoku.

Jeszcze byś musiał defragmentować rejestr za pomocą Glary Utilities.

Wszystko to mam zrobione.

Pozostaje mi znowu zrobić format z płyt recovery i odinstalowywania tysięcy programów.

Z takiego powodu chcesz robić format ??

Zrobiłem już formata i po odinstalowaniu zbędnych programów dodanych do recovery, przelatuje 7-8 kresek, a przelatywało zawsze 5-6. Nie duża różnica, ale jest.

Co może być tego przyczyną i co zrobić?

Panowie funkcja ruzruch na wszystkich rdzeniach nie przyśpieszy startu systemu nawet o ułamek sekundy. Służy zupełnie do czego innego i jak nie wiecie to jej bez potrzeby nie włączajcie.