Defragmentacja Vista Home Premium


(Wencel11) #1

Witam!

Defragmentowałem wczoraj dysk programem O&O Defrag opcja Complete/Name, dodam, że mam tylko jedną partycję C.

Włączam ponownie komputer i włącza się 3-4 razy dłużej, normalnie przelatywało z 5-6 kresek a teraz przelatuje 18. Proszę o pomoc.


(system) #2

Witaj,

Miałem podobnie z XP. Podczas uruchamiania systemu dysk nic nie robił i aż "przeleci ok.10 kresek" system się ponownie ładował.

Jakieś pliki zostały przesunięte i dlatego system nie może ich znaleźć.

U mnie pomógł format.

Poczekaj aż inni się wypowiedzą.

Pozdrawiam,


(pakierhakierxd) #3

może zrób jeszcze raz defragmentację... może to coś da


(Wencel11) #4

Tym samym programem i Complete/Name ?


(pakierhakierxd) #5

ja ci mogę polecić inny sam jego używam

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... g+2.0.0.15

bardzo dobry programik:)


(Semtex) #6

Spróbuj tym:Klik,wybierz opcje "deep optimize".Po tym przeleć system ccleaner.Na czas defragmentacji wyłącz dostęp do internetu,wyłącz zbędne programy,nie pracuj na kompie.


(Wencel11) #7

UP

Zrobiłem tak jak napisałeś i dalej przelatuje 18 kresek.


(Semtex) #8

To może być główna przyczyna,masz dwa wyjścia,albo zostawisz to i może system poukłada pliki,mało prawdopodobne,lub instalka nakładkowa,tylko zapewne masz recovery CD i SP2,potrzebujesz czysty system ze zintegrowanym SP2.Ewentualnie spróbuj przywrócić system do momentu przed defragmentacją.No ale niech inni jeszcze się wypowiedzą bo mogę się mylić i jest inne wyjście.


(Kierka) #9

U mnie, pasek przelatywał 9 razy, ale pewnego dnia, bez dania racji, zaczął przelatywać 30 razy i tak mam cały czas, żadne defragmentacje nie pomagają.


(Semtex) #10

Zoptymalizuj auto start,powyłączaj zbędne usługi,wyczyść system i rejestr ze śmieci,jak masz procesor wielordzeniowy to włącz rozruch wszystkimi rdzeniami,powinno przyspieszyć.


(Dlaforum) #11

Najlepszy z darmowych defragmentator Defraggler, naciskasz na defragmentuj i troche długo skanuje (przenosi pliki) a na drugi dzień naciskasz na analizuj i naciskasz na kwadracik przy nazwa pliku i wtedy tylko defragmentuje te pliki co są na widoku.

Jeszcze byś musiał defragmentować rejestr za pomocą Glary Utilities.


(Kierka) #12

Wszystko to mam zrobione.


(Wencel11) #13

Pozostaje mi znowu zrobić format z płyt recovery i odinstalowywania tysięcy programów.


(Kierka) #14

Z takiego powodu chcesz robić format ??


(Wencel11) #15

Zrobiłem już formata i po odinstalowaniu zbędnych programów dodanych do recovery, przelatuje 7-8 kresek, a przelatywało zawsze 5-6. Nie duża różnica, ale jest.

Co może być tego przyczyną i co zrobić?


(Szewcu Dom) #16

Panowie funkcja ruzruch na wszystkich rdzeniach nie przyśpieszy startu systemu nawet o ułamek sekundy. Służy zupełnie do czego innego i jak nie wiecie to jej bez potrzeby nie włączajcie.