Defragmentacja w Windows 7 HP 64bit - czym najlepiej?

Witam,

posiadam dysk Momentus XT 500GB i Windows 7 Home Premium 64bit - jakim programem i co jaki czas robić defragmentacje ? Oraz czy wyłączenie indeksowania plików spowolni pracę dysku ? Ta hybryda “zapamiętuje” pliki najczęściej używane. Nie korzystam z wbudowanej wyszukiwarki plików więc proces indeksowania jest dla mnie zbędny. Chyba, że pełni on jakąś znaczącą funkcję ?

Defragmentowanie - defraggler

Indeksowanie plików służy tylko wyszukiwarce plików i nie ma żadnego pozytywnego wpływu na pracę dysku

Indeksowanie spowalnia pracę dysku, więc wyłączenie ją przyspieszy. Powinieneś wyłączyć automatyczna defragmentację, oraz automatyczny skan antywirusa bowiem to również spowalnia pracę tego dysku (częściej używane pliki idą do cache). Defragmentacje powinieneś robić bardzo rzadko, gdyż tracisz na wydajności do czasu odbudowania cache dysku. Jeśli zainstalowałeś sterownik dołączony do niego powinno być ok.

Jeśli wyłączysz indeksowanie, po prostu wyszukiwanie plików będzie wolniejsze :slight_smile:

Wbudowane narzędzie w Windows 7 do defragmentowania spisuje się całkiem nieźle, ale defraggler kiedyś pomógł mi w defragmentacji, ponieważ program wbudowany w system nie chciał mi całkowicie defragmentować jednej partycji.

Ja korzystam tylko z systemowego defragmentatora Windows 7 i nie narzekam.