Defragmentacja w Windows XP SP2

Co ile czasu powinno sie robic defragmętacje dysku na win XP przy plikach NTFS???i czy należy defragmentować cały dysk czy wystarczy tylko systemowy C:???

Raz na 2 miesiące ja robię, ale to w sumie zależy od wielu czynników. Generalnie im częściej tym lepiej. Lepiej cały, ale np. 2 razy częściej defragmentować systemowy.

Lepiej cały wtedy wszystkie dane beda zdefragmentowane

Pozdrawiam,

Możesz sprawdzić jak bardzo masz pofragmentowane dane na dysku. Im bardziej używasz dysku tym częściej powinieneś robić jego defragmentacje. Ja robie raz na 3 miesiące na obu dyskach (pierwszy systemowy ze wszystkimi programami i drugi dysk na którym przechowuje wszelkie ściągnięte przez p2p pliki oraz zapasowe instalki programów. Tyle, że ja mam FAT32.

W programie Diskeeper Lite, możesz przeprowadzić analize partycji, po czym program powinformuje Cię czy wymaga ona defragmentacji czy nie.

jeśi często usuwasz pliki instalujesz programy i odinstalowujesz to raz na miesiąc. W rzeczywistości wystarczy raz na 2-3 miesiące. Lepiej zastanó się nad czyszczeniem rejestru, ohcronie spyware==>wirusy, robaki==> niż na samej defragmentacji dysku, która notabene również jest ważna

zrób defragmentacje dysku w Trybie awaryjnym gdzie bedzie szybciej

Skoro, ma system plików NTFS, to nie ma najmniejszego sensu robić defragmentacji w trybie awaryjnym… Wszystko odbędzie się i tak bardzo szybko.

Poza tym, kolega nie zrobi defragmentacji w trybie awaryjnym, programem, który mu podałem (IMHO najlepszą aplikacją do defragmentacji).

Witam! !!

Tak. Raz na miesiąc powinno wystarczyć. :slight_smile:

ja mam dysk 110 GB podzielony na 3 partycje : C(Systemowy)15,8 GB D 55,3 GB i G 40 GB który z nich defragmentowac najczesciej??? (na d mam 24 GB wolnego a na g 16 GB)

Najczęściej najlepiej systemowy, jak mówił Pawek, czyli tam, gdzie masz zainstalowany system operacyjny. Czyli u Ciebie jest to C:.