Defragmentacja w Windows XP SP2

(Szuler Szuler) #1

Co ile czasu powinno sie robic defragmętacje dysku na win XP przy plikach NTFS?????i czy należy defragmentować cały dysk czy wystarczy tylko systemowy C:???

(system) #2

Raz na 2 miesiące ja robię, ale to w sumie zależy od wielu czynników. Generalnie im częściej tym lepiej. Lepiej cały, ale np. 2 razy częściej defragmentować systemowy.

(Bary1986) #3

Lepiej cały wtedy wszystkie dane beda zdefragmentowane

Pozdrawiam,

(Kojot) #4

Możesz sprawdzić jak bardzo masz pofragmentowane dane na dysku. Im bardziej używasz dysku tym częściej powinieneś robić jego defragmentacje. Ja robie raz na 3 miesiące na obu dyskach (pierwszy systemowy ze wszystkimi programami i drugi dysk na którym przechowuje wszelkie ściągnięte przez p2p pliki oraz zapasowe instalki programów. Tyle, że ja mam FAT32.

(Damian) #5

W programie Diskeeper Lite, możesz przeprowadzić analize partycji, po czym program powinformuje Cię czy wymaga ona defragmentacji czy nie.

(aju) #6

jeśi często usuwasz pliki instalujesz programy i odinstalowujesz to raz na miesiąc. W rzeczywistości wystarczy raz na 2-3 miesiące. Lepiej zastanó się nad czyszczeniem rejestru, ohcronie spyware==>wirusy, robaki==> niż na samej defragmentacji dysku, która notabene również jest ważna

(Tomek Zamlynny) #7

zrób defragmentacje dysku w Trybie awaryjnym gdzie bedzie szybciej

(Damian) #8

Skoro, ma system plików NTFS, to nie ma najmniejszego sensu robić defragmentacji w trybie awaryjnym... Wszystko odbędzie się i tak bardzo szybko.

Poza tym, kolega nie zrobi defragmentacji w trybie awaryjnym, programem, który mu podałem (IMHO najlepszą aplikacją do defragmentacji).

(Pio--) #9

Witam! !!

(lazikar) #10

Tak. Raz na miesiąc powinno wystarczyć. :slight_smile:

(HeRmAn (lol)) #11

ja mam dysk 110 GB podzielony na 3 partycje : C(Systemowy)15,8 GB D 55,3 GB i G 40 GB który z nich defragmentowac najczesciej???? (na d mam 24 GB wolnego a na g 16 GB)

(boczi) #12

Najczęściej najlepiej systemowy, jak mówił Pawek, czyli tam, gdzie masz zainstalowany system operacyjny. Czyli u Ciebie jest to C:.