Defragmentacja

Próbuję zrobić defragmentację dysku C, ale ciagle wyskakuje informacja, że zawartość dysku się zmieniła i rozpoczyna od nowa. Czy to może być związane z działaniem zapory Sygate Personal Firewall ?

No zapewne to ma wpływ, podczas defragmentacji wyłącz zaporę(no w sumie to i kabel możesz odłączyć jeśli chcesz być bezpieczna), jednak chyba najlepiej by było, jakbyś zrobiła defragmentacje w trybie awaryjnym

Może być to związane z każdym programem, który coś zapisuje na dysku. Może być to np. skaner antywirusowy. Z opisu wynika, że używasz Windows 98. Proponuję zainstalować darmowy Diskeeper Lite do pobrania z http://www.majorgeeks.com/download.php?det=1207

Złączono Posta : 13.02.2006 (Pon) 17:36

…albo wyłączyła komputer. Proszę Cię, nie pisz bzdur bo ktoś to jeszcze weźmie za pewnik i potem to trzeba będzie odkręcać

Że niby co odkręcać? Awaryjny? Jest opcja, bez sieci i nic się nie stanie :x

Możesz wytłumaczyć po co ktoś miałby wyłączać sieć podczas defragmentacji? Nie chwytam czemu ma to służyć…

MarS jeżeli wyłączy zaporę to jest “bardziej” narażona na ataki, oczywiście nie musi wyłączać sieci podczas def.

Co ma wspólnego defragmentacja z " narażeniem na atak"?

Coraz mniej Cię rozumiem

:shock: Zapora zapewne blokuje program9defragmentator) i teraz, jeżeli wyłączy zaporę, to “zapewne” problem minie, jednak będzie narażona “bardziej” na ataki inter…

jednak lepiej jak wykona defragmentacje wykona w awaryjnym :wink:

miałem taki sam problem i umnie było zbyt mało miejsca na dysku C aby zrobić defragmentacje :wink:

Może to coś pomoże ===::> Zanim użyjesz systemowego Defragmentatora.

Zapora blokuje defragmentator? :o

Musisz dobrze przemyśleć treść swojej sygnaturki :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedzi. Choć troszkę się przestraszyłam gdy je czytałam, zrobiłam w trybie awaryjnym… , mam nadzieję, że nic nie zepsułam.

Można i tak powiedzieć. Jeżeli bowiem zapisuje coś na dysk,

to powoduje właśnie taki efekt

Tym samym,zamiast kontynuacji. wymusza pracę od początku.

A defragmentacja stoi w miejscu :frowning: