Defragmentacja

(Chmurka26) #1

Próbuję zrobić defragmentację dysku C, ale ciagle wyskakuje informacja, że zawartość dysku się zmieniła i rozpoczyna od nowa. Czy to może być związane z działaniem zapory Sygate Personal Firewall ?

(Wigrus1) #2

No zapewne to ma wpływ, podczas defragmentacji wyłącz zaporę(no w sumie to i kabel możesz odłączyć jeśli chcesz być bezpieczna), jednak chyba najlepiej by było, jakbyś zrobiła defragmentacje w trybie awaryjnym

(MarS) #3

Może być to związane z każdym programem, który coś zapisuje na dysku. Może być to np. skaner antywirusowy. Z opisu wynika, że używasz Windows 98. Proponuję zainstalować darmowy Diskeeper Lite do pobrania z http://www.majorgeeks.com/download.php?det=1207

Złączono Posta : 13.02.2006 (Pon) 17:36

…albo wyłączyła komputer. Proszę Cię, nie pisz bzdur bo ktoś to jeszcze weźmie za pewnik i potem to trzeba będzie odkręcać

(Wigrus1) #4

Że niby co odkręcać? Awaryjny? Jest opcja, bez sieci i nic się nie stanie :x

(MarS) #5

Możesz wytłumaczyć po co ktoś miałby wyłączać sieć podczas defragmentacji? Nie chwytam czemu ma to służyć…

(Wigrus1) #6

MarS jeżeli wyłączy zaporę to jest “bardziej” narażona na ataki, oczywiście nie musi wyłączać sieci podczas def.

(MarS) #7

Co ma wspólnego defragmentacja z " narażeniem na atak"?

Coraz mniej Cię rozumiem

(Wigrus1) #8

:shock: Zapora zapewne blokuje program9defragmentator) i teraz, jeżeli wyłączy zaporę, to “zapewne” problem minie, jednak będzie narażona “bardziej” na ataki inter…

jednak lepiej jak wykona defragmentacje wykona w awaryjnym :wink:

(Cudowski) #9

miałem taki sam problem i umnie było zbyt mało miejsca na dysku C aby zrobić defragmentacje :wink:

(Asterisk) #10

Może to coś pomoże ===::> Zanim użyjesz systemowego Defragmentatora.

(MarS) #11

Zapora blokuje defragmentator? :o

Musisz dobrze przemyśleć treść swojej sygnaturki :slight_smile:

(Chmurka26) #12

Dziękuję za odpowiedzi. Choć troszkę się przestraszyłam gdy je czytałam, zrobiłam w trybie awaryjnym… , mam nadzieję, że nic nie zepsułam.

(Asterisk) #13

Można i tak powiedzieć. Jeżeli bowiem zapisuje coś na dysk,

to powoduje właśnie taki efekt

Tym samym,zamiast kontynuacji. wymusza pracę od początku.

A defragmentacja stoi w miejscu :frowning: