Defragmentacja

witam

prosze o pomoc, poniewaz nie moge zdefragmentowac zadnego dysku, przy probie odpalenia defragmentatora, tzn. analizy lub defragmentacji, pokazuje sie komunikat: “diskeeper nie moze zostac zainicjowany”, tak bylo przy systemowym i przy diskeeper 8pl ktory zainstalowalem, (posiadam windows xp+sp2), dzieki z gory, pozdrawiam

Najpierw sprawdź odpowiedni dysk za pomocą chkdsk

mysle ze nie ma takiej potrzeby, poniewaz dzieje sie to na 2 roznych dyskach i na kazdej z 4 partycji, na kompie nie ma zadnego wirusa ani programow szpiegujacych, system zainstalowany niedawno, procesor athlon 1,7GB, 256 RAM, dyski 40GB i 8GB

Z uruchom komenda sfc /scannow i restart i zobacz.

Włóż płyte CD z XP do napędu.

w nowym diskeeper dzieję się tak jeżeli firewall zablokuje jego działanie… co może wydaje się dziwne, ale u mnie gdy w Outposcie zablokoję dostęp do netu defragment (coś tam) i diskeeper. ico program nie chce działać !!

duch, przepraszam a moglbys jasniej, bo chyba cie nie rozumiem, systemowy firewall mam wylaczony, uzywam norton internet security

masz jakiegoś zewnętrznego firewalla albo czy firewall systemowy jest aktywny??

jeżeli tak to upewnij się jakie aplikacje mają dostęp a jakie nie do Internetu… czyli czy twoja ‘zapora ogniowa’ (czyt. firewall) udostępnia składnikom programu Diskeeper połączenie z netem…

Zapewne gdy NIS chciał uzyskać dostęp do internetu,ty się nie zgodziłeś,dlategoż za każdym razem blokuje Diskeepera. Spróbuj przed włączeniem Diskeepera kliknąć prawym klawiszem na ikonke NIS’a w trayu i go wyłącz (DISABLE). Po wyłączeniu Diskeeper powinien się uruchomić.

no coz, napewno uwazacie mnie za idiote, ale tak nie jest, nis nie blokuje diskeepera,

A może poprostu coś nie tak z Diskeeperem ??

Spróbuj go odinstalować i wyczyść rejestr z jego pozostałości, a potem sprawdź, czy systemowy defrag będzie ci chodził.

Potem spróbuj zainstalować Diskeepera ponownie, albo też zainstaluj Diskeepera Lite (od zwykłego różni się tym, że nie ma harmonogramu).

Do pobrania stąd

http://download.chip.pl/download_90406.html