Defragmentator dysków

Mam jeszcze taki problem z defragmentatorem dysków w ramach partycji(jakiekolwiek).Wchodzę ppm do wlaściwości>>Narzędzia i tutaj brak aktywnego przycisku Defragmentacja .Ale sama usluga z pozycji Menu Start >>Akcesoria>>Narzedzia Administracyjne dziala normalnie .Jak uaktywnić ten przycisk w w/w Narzedziach?

Sprawdzałeś, czy defragmentator w ogóle działa?

Menu Start / Wszystkie programy / Akcesoria / Narzędzia systemowe / Defragmentator dysków.

Tak,z tej pozycji normalnie dziala.

Uruchom Wiersz Poleceń:

Start -> Uruchom i wpisz: cmd

Zmień folder na: C:\Windows\system32

Wpisz:

cd \windows\system32

Zarejestruj elementy defragmentatora wpisując:

regsvr32 dfrgsnap.dll

regsvr32 dfrgui.dll

regsvr32 dfrgres.dll

Pobierz na dysk lokalny ten plik: KLIK

Następnie przenieś go do folderu: C:\Windows\inf (jeśli już jest tam taki plik, to nadpisz go nowym),

kliknij na nim prawym klawiszem myszki i wybierz _ Zainstaluj _.

Możesz jeszcze pobrać ten plik: KLIK, uruchomić go i pozwolić na dokonanie zapisu w Rejestrze.

Dla pewności uruchom ponownie system.

Powinno zadziałać.

Co to za odnośniki Klik ? Jak chce je uruchomić ,to mi wyskakuje monit o podanie nazwy konta i hasla.

Jezeli chodzi o rejestrację tych bibliotek ,to mam problem z rejestracja biblioteki dfrgres.dll. u mnie można regsvr32 wpisac w Start>>Uruchom i normalnie wszystko dziala. Nie wchodze do konsoli. Zreszta poprzez funkcje Wyszukaj też mozna zlokalizowac odpowiednie pliki . Na razie jeszcze nie restartowalem systemu ,uczynie to za okolo godzine . Ale jednego pliku i tak nie mogę zarejestrować ,a mianowicie :

Co to jest za wejście DLLRegisterserver?

Jeśli to nie pomoże to polecam w pełni darmowy Diskeeper Lite :wink: Defragmentacja leci znacznie szybciej :wink:

  1. Zapisz jako plik dfrg.inf:
  1. Zapisz jako plik defrag.reg:

Brakiem możliwości zarejestrowanie trzeciej biblioteki nie przejmuj się, nie jest to konieczne (podana była na wszelki wypadek).

Już Defragmentator powrocil do zakładki Narzedzia we wlasciwosciach poszczególnych partycji. Teraz dokladnie sie przyjrzalem calemu oknu i okazuje sie ,ze brakuje również Kopii zapasowej na dole. Ale to już osobny post. Pozdrawiam .