Defragmentator dysku w W7

Mam pytanie.

Witaj, postaram ci się pomóc. Jak rozumiem masz jeden dysk. Pokazuje ci cztery partycje dyskowe: Recovery - przeznaczoną do przywracania systemu z punktu przywracania, HP_TOOLS - czyli programy wspomagające od HP oraz SYSTEM - na którym znajdują się pliki systemowe. A ta czwarta partycja to zapewne miejsce, gdzie znajdują się twoje programy czy pliki.

 

Jeżeli chodzi o to że nie masz litery “ź”. To powiedz mi czy inne Polskie znaki ci wyswietla. Chyba że, program w którym piszesz ma przypisany taki skrót klawiszowy.

Można defragmentować bez obawy pliki  każdej partycji (dysku) jakie pokazuje Ci to narzędzie.

Do Piotra :

 

… czy inne Polskie znaki ci wyświetla.”

Tak.  Tylko tego “zi” z klawiszy alt gr+X nie ma.  A jakiś dziwny czarny kwadrat.

 

Chyba że, program w którym piszesz ma przypisany taki skrót klawiszowy.”

Nie rozumiem o jaki program pytasz.

 

 

Do Poraj:

 

Niestety nie można defragmentować partycji RECOVERY (D: ) , HP_TOOLS (F: ) , i SYSTEM ! ???

Nie słucha przycisku Analizuj, (ani Defragmentuj)  --> http://i61.tinypic.com/280shfp.jpg .

A mnie chodzi o ten ostatni, gdzie jest 6% pofragmentowania. Co robić ?

 

Natomiast problem z brakiem polskiej litery “Ź” już rozwiązałem.

Przyczyną był Advanced System Care – Monitor wydajności.

Szczerze to partycji Recovery nie musisz defragmentować. Ale czy ty masz dwa dyski czy jeden?

Piotrku.

Tak, mam jeden dysk.

 

Jeśli chodzi o partycję RECOVERY (D: ).

Ty napisałeś: “nie musisz”.

Zaś Poraj napisał: “Można defragmentować bez obawy pliki  każdej partycji (dysku) jakie pokazuje Ci to narzędzie.”

Ona jest już zdefragmentowana. Pokazuje 0% pofragmentowania.

Więc z tą partycją dam sobie spokój. Nie będę jej ruszał.

 

Ale mnie chodziło o partycję SYSTEM. Dla której pokazuje 6% pofragmentowania.

A defragmentacji dla tej partycji nie można uruchomić.

Więc w ogóle to dam sobie spokój z tym Defragmentatorem systemowym.

 

Zainstaluję Defragglera, podobno jest b.dobry.

Dobry informatyk napisał o nim tak:  “… program defragmentuje wszystkie pliki, które normalnie są w użyciu podczas działania systemu.”

 

Tylko mam jeszcze prośbę do Ciebie.

Poradź mi czy zainstalować zwykłego Defraggler’a (np. z dobreprogramy), czy Defraggler’a Portable (np. z programosy).

Nie czuję różnicy.

Pozdrawiam.

Stefan.

Otóż jest różnica! “Portablowym” nie można wykonać bardzo istotnej defragmentacji plików systemowych spod bootowania. Radzę więc zastosować wersję instalacyjną.

Poraj i Piotr - DZIĘKUJĘ bardzo!

 

Pozdrawiam.

Stefan.