Defragmentator dysku


(system) #1

Witam, szukam jakiegoś defragmentatora dysku. Warunki:

  • możliwość odpalenia z płytki

  • obsługa większości systemów plików, zarówno te "windowsowe", "linuxowe" jak i cała reszta

I to było by na tyle. Czy jest coś takiego dostępnego na rynku za free?


(DarkPeter) #2

Pod Linuxem defragmentacja dysku nie jest potrzebna,ze względu na inną budowę systemu plików -> http://blog.brodowski.net.pl/2007/11/20 … potrzebna/

Pod Windowsa masz całe mnóstwo darmowych defragmentorów > http://www.dobreprogramy.pl/Defragmenta … s,154.html

O wersji uruchamianej z płyty nie słyszałem, ale są takzawne wersje portable które możesz wrzucić na botowalnego pendrive.


(system) #3

Ale mi płyta nie umożliwia takiego bootowania z pendrive’a …

Używam jakiegoś dobrego darmowego pod Windowsa, ale chcę aby partycja z tymże systemem była defragmentowana poza kontrolą znajdującego się na niej systemu i dlatego właśnie chcę coś, co uruchamiać z płytki można.


(Profesorek9) #4

Nie ma defragmentatora, co uruchamia się z płytki, jeśli dobrze się orientuję. Defragmentator musi być zainstalowany,

żeby wiedział, co ma defragmentować, jego pliki muszą znajdować się na dysku. Można wybierać, które partycje mają być defragmentowane w tym programie.

  • Nie wiem dokładnie, czy to o to chodzi, ale zawsze można wgrać na inną partycję :smiley:

http://download.cnet.com/Auslogics-Disk … ag=mncol;1 bardzo dobry, darmowy, sam go używam.

Jak miałem 56% pofragmentowanych, to po chwili miałem 0% pofragmentowanych, po użyciu tego programu. Jak defragmentowałem systemowym w Windows 7 64bit,

to pokazywał mi, że nie ma plików pofragmentowanych :smiley:


(Łukash) #5

Pootrzebna opcja to “boot time defrag” .Puran Defrag Free Edition 7.3


(Profesorek9) #6

Właśnie patrzę, to ten program, co Łukash dał linka takiej opcji nie posiada :smiley: cytuję bezpośrednio ze strony , Po uruchomieniu wyświetla listę wszystkich znalezionych dysków i partycji także tych podłączanych np. przez USB. ‘’

Czyli znajduje dyski zewnętrzne, jak i pamięci przenośne, ale nie jest tu nic wspomniane, że on uruchomi się z przenośnych rzeczy :smiley: Na zasadzie, że nie trzeba instalować na dysku twardym.

A boot time defrag, to nic innego, jak ustawienie defragmentacji czasowe, że wtedy, kiedy się zaprogramuje, to się sam defragmentuje.

To nie ma nic wspólnego z tym, że uruchomi się bez instalacji


(DarkPeter) #7

Tą opcję ma nawet Defragler :smiley:


(Łukash) #8

Mam wrażenie ,że nie ma takiej potrzeby, oraz z tego co mi wiadomo nie ma takiej opcji :wink:

profesorekml , :smiley: Twoje wyobrażenie na temat różnych rzeczy ,nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bez obrazy :wink: ale wiedzy Ci jednym słowem BRAK

Boot time defrag (boot = rozruch) to załączona defragmentacja plików przed uruchomieniem systemu. Wszystkie pliki których nie da się przenieść/zdefragmentować podczas zwykłej defragmentacji ,bo są używane przez system (mft ,padefile ,hiberfil itp) ,w czasie boot time defrag są defragmentowane .


(Profesorek9) #9

Przed uruchomieniem systemu ?? :slight_smile: Jedyne, co kojarzę, defragmentacje przed uruchomieniem systemu, to Defragmentacja Rejestru ( przynajmniej w tym programie tak jest ), i do tego program,

jak np. Auslogic Registry Defrag. Boot time defrag = uruchomienie defragmentacji o danym czasie.

To tak, jak samoistne wyłączanie się komputera o danej godzinie programem :smiley: Nie wiem, jak to się ma do defragmentacji plików, przed uruchomieniem systemu.

  • Wskaż mi proszę, gdzie jest tam napisane, przy tym programie, że uruchomi defragmentację plików, przed uruchomieniem systemu, bo tam nic takiego, nie jest napisane.

(Łukash) #10

Jesteś strasznie oporny na wiedzę…Jak to nie ma tam nic takiego napisane ? A Boot time defrag to co :smiley:

:lol:

PS to też nie jest Twój wątek :wink:

klik


(Profesorek9) #11

Nie oporny na wiedzę, tylko dosłownie to znaczy czas uruchomienia defragmentatora. Ustawiasz czas, i się uruchamia o danej godzinie.

To tak, jak byś chciał autem z silnikiem benzynowym jechać bez benzyny. Pliki programu służącego do defragmentacji dysku twardego, muszą znajdować się na dysku,

żeby widział partycję, albo kilka partycji, które mają zostać poddane defragmentacji.

  • Poza ty,Pavlo napisał, że to ma się uruchamiać z płytki. Linux ma inny rodzaj plików systemowych, i z tego, co wiem, i się orientuję, to nie ma uniwersalnego

programu instalacji danego programu. Równie dobrze można to porównać do wsadzenia do Lamborghini silnika od malucha, i wymagania, żeby szybki był.

Istnieją narzędzia tzw. diagnostyczne, uruchamiane z płyty, ale to nie jest defragmentator :slight_smile:


(Drobok) #12

Nie muszą :slight_smile:

Którego można ściągnąć, wraz z całym pakietem narzędzi freeware działających właśnie live cd :slight_smile:

http://www.hirensbootcd.org/download/

No nie wiem :slight_smile:

Dosłownie znaczy to, rozruchowa defragmentacja. A opcja pozwala na defragmentację przed załadowaniem systemu, co pomaga nam przenieść w lepsze miejsce na talerzu dysku plików blokowanych przez system w czasie jego działania :slight_smile:


(Buda Wojciech) #13

Gparted nie ma opcji defragmentacji przypadkiem? jesli ma to http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html liveCD bardzo dobre (u mnie nie wspułpracuje z obrazem przez hdmi wiec musze zmieniac kabel do polaczenia z monitorem by tego uzywac)


(system) #14

Gparted nie posiada tejże opcji - właśnie jestem świeżo po jego wykorzystaniu na twardzielu.

Dziękuję za pomoc w temacie.