Deinstalacja aplikacji od Google na Androidzie

Witam.

 

Orientuje się ktoś, które aplikacje od Google mogę bezpiecznie odinstalować z Androida 4.2.2 Jelly Bean?

 

Mój telefon to Xino Z25 X2. Chciałbym się ich pozbyć, bo i tak ich nie używam.

Wymień o które Ci chodzi to Ci powiem, które są nie potrzebne :stuck_out_tongue:

Dodatkowo aplikacji Googla zainstalowanych na partycji systemowej nie usuniesz bez dostępu do roota.

Mam zrootowany telefon, Xino jest fabrycznie z rootem.

 

Jest jakaś możliwość zrobienia listy zainstalowanych aplikacji na telefonie abym mógł tutaj wstawić? Sporo tego jest.

 

G+ i Chrome, który był tutaj jako systemowa przeglądarka już usunąłem, ale chociażby Wyszukiwarka Google, Mechanizm Google (tu chyba chodzi o tekst na mowę), Kalendarz, Keep, synchronizacje kontaktów i kalendarza etc.

Usunięcie Wyszukiwarki google usuwa również cała funkcjonalność Google NOW oraz komendy głosowe i pasek wyszukiwarki na pulpicie.

Kalendarz jak nie używasz i keep można śmiało wywalać. Jak nie korzystasz z syntezy mowy to Mechanizm Google też można wywalić. To samo Google Drive jak nie korzystasz z ich usługi zapisu plików w chmurze.

 

Wszystkie aplikacje zainstalowane w systemie możesz zlistować aplikacją KLIK

Ale rozumiem, że jeśli nie przeszkadza mi utrata Google Now, komend głosowych oraz paska na pulpicie to mogę usunąć? Nie wpłynie to negatywnie na stabilność samego systemu?

 

Zlistuję więc aplikacje i wrzucę jutro to zerknąłbyś i powiedział co mogę wyrzucić, w porządku?

 

@Edit

 

Niestety podana przez Ciebie aplikacja nie widzi systemowych aplikacji, więc i tak będę zmuszony je jakoś spisać :slight_smile:

Tak usunięcie Wyszukiwarki Google, a co za tym idzie całej reszty z nim związanej nie wpłynie na działanie telefonu w sposób negatywny.

 

Dobra stargałem obraz androida dla Twojego modelu i zajrzałem do partycji systemowej :slight_smile:

 

Możesz z niej jeszcze wywalić Google Mapy jak nie używasz oraz Hangouty i apke odpowiedzialną za E-mail(osobna jest do gmaila i inna dla pozostałych).

Reszta albo nie wiem co to jest po nazwie pliku albo jest to potrzebne :smiley:

Dziękuję Ci bardzo za zadanie sobie tyle trudu :slight_smile:

 

A jeśli usuwam np. Kalendarz to mogę również usunąć Calendar Storage oraz synchronizację kalendarza jeśli chcę?

 

Widzę jakieś usługi wymiany z taką samą ikoną jak poczta, więc to pewnie też do usunięcia?

 

Face i Voice Unclock’i, animowane tapety, Filmy Google Play?

 

Rozumiem, że samego sklepu Google i jego usług lepiej się nie pozbywać, bo może to mieć zdecydowanie negatywne skutki lub być trudnym do wykonania?

 

I tak trochę z innej beczki, chciałbym zastąpić stockową aplikację sms, najlepiej czymś takim samym tylko z możliwością usuwania ogonków (8sms). Czy mogę wtedy odinstalować systemową apkę? To samo odnośnie klawiatury Google, czy mogę ją zastąpić jeśli chcę i odinstalować?

Sklepu i usług google nie ruszaj to nie przeszkadza, a może zaszkodzić - trudne to nie jest, ale bym tego nie robił.

Animowane tapety możesz wywalić, filmy google też, face/voice unlocki pewnie też, ale zachowaj te apk w backupie w razie co :stuck_out_tongue:

SMS i klawiatury możesz podmieniać i wywalać oryginalne, ale przed tym upewnij się, że te Twoje nowe są ustawione jako domyślne w ustawieniach klawiatury i smsów.

 

Usługa wymiany, o której wspominasz dotyczy aplikacji odpowiedzialnej za E-Mail i jak nie używasz to nie potrzebna.

 

Swoją drogą czemu usuwasz, aż tak stosunkowo małe apki ? :slight_smile:

One są ma partycji systemowej więc i tak miejsca w pamięci Ci nie przybędzie bo to osobna część pamięci.

Ogólnie rzecz biorąc pytam w dużej mierze z ciekawości, jak bardzo Google uzależniło Androida od siebie i swoich usług. Usuwam te app-ki, bo mam obsesję na punkcie pozbywania się wszystkiego co zbędne i niechęć do Google :smiley:

 

Dziękuję Ci bardzo :slight_smile:

 

A jeśli chodzi o apki do backupów/usuwania to co dobrego i darmowego polecisz? W Titanium mam problemy z przywracaniem, trwa ono w nieskończoność :stuck_out_tongue:

Nie polecę nic bo nie używam :stuck_out_tongue: Wszystko robię ręcznie jeżeli chodzi o apki :stuck_out_tongue_winking_eye:

A w jaki sposób to robisz ręcznie? Eksplorerem plików mając Roota?

Tak apki wytargasz z katalogu system/app

A można to np. zrobić w pobranym romie ze strony producenta i wgrać taki “oczyszczony” rom do telefonu? :slight_smile:

Tak :slight_smile:

Z tego co widzę to wszystkie apki w obrazie producenta są w pliku system.img, który można edytować (oczywiście odpowiednim oprogramowaniem) jednak o tym to już musisz sam poczytać czym i jak bo tego jest sporo i jak dla mnie szkoda zachodu :slight_smile:

Ok dzięki.

 

A jeśli robisz to ręcznie, to jakiego eksploratora plików używasz? Mogę to zrobić tym wbudowanym w system w swoim telefonie?

Ja używam Es file explorera. Jeżeli Twój managerz potrafi korzystać z dobrodziejstw roota to też ogarnie.

Ok dzięki za wszystkie informacje, myślę że temat można uznać za wyczerpany :wink: