Deinstalacja IE8


(Dimhil) #1

Cześć,

postawiłem system od nowa, XP z SP3 i tutaj od początku jest zainstalowany IE8. Da się go jakoś usunąć/przywrócić wersję 7? Nie korzystam z przeglądarki, chodzi o to, ze np. w Tlenie przez to pogrubiają i wygładzają się czcionki w oknie rozmowy, czy w programach, które korzystają ogólnie z expolera. Strasznie to jest wkurzające, jak się tyle lat patrzyło na te same czcionki :slight_smile: . Od razu mówię, ze w Dodaj/Usuń programy nie mam możliwości zwyczajnego odinstalowania IE8.


(Monczkin) #2

Najciemniej pod latarnią.

http://support.microsoft.com/kb/957700/pl

http://support.microsoft.com/kb/957700/pl#ALTWin5


(MaRa) #3

Nie wiem, czy to coś da, bo w Windows XP NIE MA Internet Explorera 8, we wszystkich wersjach jest 6. Najwidoczniej płytka instalacyjna jest zmodyfikowana. Więc nie da się przywrócić poprzedniej wersji, bo jej tam nie ma.


(scripter1) #4

Z tego co wiem to po zainstalowaniu SP3 nie da się odinstalować IE8.

Więc jak masz sp3 już na płytce z xp to chyba jedyne wyjście to szukać na necie płytki bez sp3.


(szymonek760) #5

nie prawda IE8 jest w sp3 po zainstalowaniu bo już microsoft wydał płytki z sp3


(Monczkin) #6

Zamiast zgadywać i dywagować, proponuję poczytać dostarczone informacje. Proszę powstrzymać się od dalszych, nic nie wnoszących komentarzy.


(Dimhil) #7

A jak odinstalować SP3, skoro był on instalowany już razem z systemem “na czysto” ? Bo to chyba jedyne wyjście, usunąć SP3, zniknie IE8, i zainstaluje najwyżej Sp2.


(scripter1) #8

Tak jak ci już wyżej napisałem musisz użyć płytki z systemem bez sp3 bo nie odinstalujesz sp3 jak był on już zintegrowany na płytce.

Mając płytkę z windowsem bez sp3 (najlepiej żeby był z sp2) robisz instalację nakładkową (nie zawsze jest możliwa) lub ewentualnie świeżą instalację.


(danyll) #9

Może revo uninstaller zainstaluj i nim spróbuj odinstalować IE8. Pamiętaj że jest też hunter mode w tym programie, więc powinien sobie poradzić:)