Deinstalacja Linuxa

Witam!

To mój pierwszy post na forum, więc wybaczcie ewentualne złamanie regulaminu. Otóż mam następujący problem:

Mam w kompie 2 dyski. Na pierwszym (80GB) mam windę xp. :mrgreen: Niestety kiedyś coś strzeliło mi do głowy, żeby zainstalować Linuxa (Mandrivę). Wymontowałem dysk ze starego kompa (6GB) chcąc uniknąć reinstalacji i wpakowałem tam Linuxa. Oczywiście po tygodniu Linux się znudził, a okazało sie, że stary komp jeszcze się przyda (a bez dysku nie pochodzi :P). No więc po prostu wyjąłem dysk 6GB i włączyłem kompa, a tu… Komp się nie chce włączyć… :-x Domyśliłem się, że instalator Linuxa :evil: przeniósł boot-record na dysk ze starego kompa… Problem w tym, że nie wiem, jak to naprawić… :? Chcę mieć 2giego kompa, poza tym wkurza mnie ten ekranik od boot-loadera :evil:

Z góry thx za pomoc. Pzdr.

nie bardzo rozumiem o co chodzi

problemem jest ten nowszy komputer po odlaczeniu dysku 6GB czy stary komputer ?

Musisz podpiąć ten drugi dysk do tego drugiego kompa i sformatować. następnie dopiero przenieść dysk. A tu na 2 odp.

http://www.linuxfan.pl/dyskusje/pcol.20 … /5184.php3

nowszy komp z samym dyskiem 80GB nie chce odpalić.

chcę mieć po prostu na 80GB w nowszym kompie mieć xp samodzielne

a na 6GB 98 albo ME, ale z tym sobie już poradzę.

proszę po prostu o przepis na naprawienie mbr w 80GB dysku.

thx

a jak podepniesz ten dysk 6 giga to rusza?

dysk jest właśnie podpięty :mrgreen: i piszę z tego nowszego kompa ;]

odlacz dysk 6GB, wloz plytke instalacyjna xp i z niej zbootuj komputer

jak dojdziesz do momentu gdy pyta czy chcesz zainstalowac system czy naprawic wybierz naprawe, zaloguj sie i wpisz fixmbr

Oczywiście? :shock: Ciekawe, co z nim robiłeś przez ten tydzień… Szukałeś w środku IE? :lol:

Ja bym zrobił tak ale zapewne są inne metody podpiął dwa dyski i oba sformatował powinno pomóc.

i to wszystko? a jak później sformatować dysk 6GB? xp go nie widzi…


wiesz, nie chce mi się formatować dysku, na którym mam 40GB danych… :confused:

ale na tym 6GB jest tylko Linux, więc np


na początku mi się strasznie podobał… ale jak przyszło do instalacji modemu, albo czegokolwiek, to stwierdziłem że jednak xp nie jest taki zły… :stuck_out_tongue:

Zapewne jest w formacie ext3 musisz za pomocą Gparted(lub inny program) usunąć partycje ext3 i inne jakie tam są i zostawić pusta przestrzeń.

aaa, zapomniałem o Paragon Parttition Manager ;]

dzięki wszystkim za pomoc, myślę, że już sobie poradzę :]

nigdy więcej Linuxa… :stuck_out_tongue:

to sprawi ze komputer bedzie startowal z xp a zeby sformatowac dysk 6GB mozesz wzucic jakas plytke live cd linuksa i sformatowac go na fat32 albo w win xp panel sterowania => narzedzia administracyjne (albo cos podobnego) i tam mozesz sformatowac ten dysk (mimo ze normalnie xp go nie pokazuje to tam ten dysk sie pojawi)

Dzięki Bogu, że niektórzy nie radzą sobie z konfiguracją modemu… przynajmniej poziom społeczeństwa linuksa jest dużo wyższy od poziomu użytkowników Domyślnego Systemu Operacyjnego…