Deinstalacja Ubuntu z Wubi

Zainstalowałem Ubuntu testowo na laptopie przez Wubi. Na komputerze mam jeden Dysk Główny C: (450GB) ; zaś przy wyborze miejsca docelowego instalacji miałem jeszcze dodatkowo Y: (7GB), który wybrałem. Teraz chcę odinstalować Ubuntu, lecz nie mogę. Nie mam dostępu do partycji Y:, Ubuntu-Uninstaller.exe także nie działa. Pomóżcie. :wink:

To chyba wystarczy wywalić Wubi, ale tylko chyba.

To co to za partycja ta Y:? i skąd się wzieła? :razz:

Przez dodaj/usuń programy nie idzie??

Y: pojawiła się nagle przy wyborze partycji. Kupiłem miesiąc temu nowy laptop, a teraz producenci robią jeden główny dysk i tam wszystko jest - i system, i dane.

Teraz mam dwa systemy, przy czym Ubuntu jest jak widmo - nie zajmuje żadnego miejsca na dysku głównym C: . Sam zresztą system, choć mój ulubiony, jest bezużyteczny = mam tylko 1,2 GB wolnego miejsca.

Ubuntu Unistaller lub Wubi Unistaller nie działają;/ Nie widać żadnych znaków po Ubuntu wewnątrz Windows 7.

Dodane 16.08.2011 (Wt) 20:03

Dobra, udało mi się usunąć całe Ubuntu;p teraz tylko jest dual boot: Windows 7 i Ubuntu. Gdy wchodzę w Ubuntu, wyskakują ‘no wubildr’ lub coś podobnego, i jest nakaz restartu ctrl+alt+delete. Jak sprawić, by od razu uruchamiał się Windows 7, czyli usunąć opcję wyboru Ubuntu (pustego na dodatek) ?

Wubi dodał Gruba do windowsowego bootloadera, musisz usunąć tylko wpis o nim z jego konfiguracji. Jak konfigurować windowsowy bootloader, o to pytaj już w działe Windows 7.

Pozdrawiam!

Czy to nie jest ukryta domyślnie w Windows partycja reanimacyjna (z systemem Windows w razie awarii)?

Nie wiem z jakiego systemu z rodziny Windows korzystasz, ale w Windows XP odpalając płytę instalacyjną, wybierając R wystarczyło podać komendę:

fixmbr

Zawsze powtarzam, że WUBI to droga na skróty :wink: