Deinstatalacja NetBeans 7.4

Witam, 

mam problem z programem NetBeans 7.4. zasadniczo program nie chce działać. po kliknięciu ikony otwiera się okno ładowania, pasek zapełnia się w 75%, a następnie okno znika. dodam, że kiedyś program działał poprawie, a nie wykluczam, że przy ostatnich porządkach na dysku mogłem coś niewłaściwego usunąć. w związku z tą sytuacją postanowiłem odinstalować program, i zainstalować go ponownie. niestety nie jest to możliwe, gdyż podczas de instalacji wyrzuca mi błąd. Brzmi on tak:

It appers that the following instance of the NetBeans IDE is still running: C:\Program Files (x86)\NetBeans 7.4

A lock file exists at C:\Users\Michał\AppData\Roaming\NetBeans\7.4\lock

Please close this NetBeans IDE prior to continuing with uninstalation.

You can get more details about this issue in the instaler log file

C:\Users\Michał.nbi\log\20140606115146.log

 

Na kilku zagranicznych forach znalazłem rozwiązania podobnych problemów, niestety wszystkie one mówiły wyraźnie o usunięciu pliku lock. chciałem tak zrobić i tu pojawia się kłopot, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć folderu z tym plikiem. kilkukrotnie przechodziłem ścieżkę, którą wyświetlony komunikat i tamte fora sugerują, niestety droga się w pewnym momencie kończy, i folderu NetBeans\7.4\lock zwyczajnie u mnie nie ma, i de instalacja staje się niemożliwa. 

Bardzo proszę o pomoc.post-260664-0-44441400-1402051511_thumb.

Uruchom instalator programu. Niech nadpisze wszystkie pliki.