Dekoder cyfrowego Polsatu włącza się i wyłącza

Witam.

Był skok napięcia u mnie w domu i nagle przestał działać dekoder. Więc tak: Pierwsze co zrobiłem to odłączyłem zasilacz i ponownie włączyłem. Co się okazało? Że gdy wyjmę kabel zasilający od dekodera (2-ga końcówka nadal jest w kontakcie!) to się świeci na zielono (Czyli działa), a gdy włożę Go do dekodera to gaśnie. Ale nie o to chodzi, gdyż kupiłem nowy zasilacz. Podłączyłem nowy, włączam dekoder oraz TV, i przez 1 min mogłem oglądać program i nagle zaczął się wyłączać, i paliła się pomarańczowa dioda, po chwili znowu zielona i mogłem przez chwile oglądać i tak na okrągło. Dekoder jest podpięty również do talerza. Co dziwne, odłączyłem talerz od dekodera i moim oczom ukazała się dziwna sytuacja. Dekoder świecił cały czas na zielono i w ogóle się nie włączał, ale co z tego skoro nie wyświetlają mi się filmy bo talerz jest odłączony.

Nie wiem co teraz robić bo dzwoniłem do obsługi klienta i mam jakieś problemy z dodzwonieniem się.

Jakieś pomysły :)?

Pomysł taki, że albo uszkodzony jest sam tuner, a może tylko konwerter. Nikt ci nic innego nie poradzi. Skoki napięcia nie są przyjazne dla sprzętu elektronicznego.

Jak jest gwarancja to do serwisu z nim. Tylko się nie przyznawaj do problemów z prądem :slight_smile:

Niestety nie jest na gwarancji, więc co mogę począć? Pójść i najlepiej kupić nowy dekoder? I tak w ogóle czy to może być problem z anteną a nie z dekoderem?

Sprawdź u kogoś tuner na jego antenie, upewnisz się co jest zepsute.

Zadzwoń w tej sprawie na infolinię Polsatu.

Zależy kto odbierze telefon.

Zależy jeszcze jaki masz model dekodera.

Obecnie nie mam Cyfrowego Polsatu - miałem przez kilkanaście lat.

Kiedyś mi doradził dobry fachowiec :

Przyciśnij jednocześnie na kanale aktywacji Volume +** Volume -**, drugą ręką odłącz kabel zasilania,

po upływie pół minuty lub minuty podłącz ponownie kabel zasilania, puść Volume + oraz Volume- jednocześnie.

Czekaj…

Tzw. reset dekodera cyfrowego - jeszcze miałem kilka innych dekoderów cyfrowych free oraz Cyfry + i działa :wink:

Na kanale aktywacji ? Jakbyś mógł trochę jaśniej bo Ja się na tym nie znam :wink:

Kanał aktywacji to nr 21