Dekoder DVB-T od PC odnajduje tylko czeskie kanały


(LonngerM) #1

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem dekoder DVB-t testowany na portalu http://www.dobreprogramy.pl/DVBT-NAVIGATOR-MT4163-maly-tuner-do-duzej-anteny,Lab,31826.html. Byłem bardzo zadowolony, ale niestety od trzech dni mam problem... Nie odnajduje polskich stacji.

Próbowałem dekoder instalować na dwóch komputerach jeden z XP drugi z Win7, na oryginalnych sterownikach i oryginalnym programie, próbowałem również na programie ProgTV, jednak za każdym razem wykrywa tylko czeskie kanały. Niestety nie mam możliwości przestawiać anteny (mieszkam w akademiku), ale wiem, że nie było ostatnio żadnych awarii czy też korekty anteny. Nie wiem w czym się doszukiwać problemu... Może nasi zamiast telewizje analogową wyłączyli cyfrową w Sosnowcu?


(errata72) #2

Na razie nie ma cyfrowej TV w GOP .Jest słaby sygnał ze Skrzycznego ,stąd te czeskie programy.


(LonngerM) #3

Kurczę... ale już od paru miesięcy odbierałem sygnał z jednego mux-a... (Polsat, TVN, TVN7, PULS, PULS2, TV6, Polsat Sport), a z małej domowej anteny łapało i mux-a z TVP 1 itp... ale to był taki sygnał, że nie dało się oglądać... dopiero od paru dni głucha cisza...


(errata72) #4

Dzisiaj znowu rano można było odebrać kilka programów ,chyba testują antenę w Kosztowach ale na pewno w maju będzie cyfrówka.