Dekoder DVBT cabletech URZ0084 - problem

(-dho94) #1

Witam, dostałem dzisiaj dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i próbuje go podłączyć do Monitora TV (LG Flatron). Dekoder po podłączeniu nie pokazał ekranu powitalnego (tak jak jest napisane w instrukcji) na ekranie widnieje "brak sygnału" przy czym antena i wszystko jest dobrze podłączone. Pilotem nic nie mogę zrobić (nie reaguje).

Dodam, że tak samo jest przy telewizorze LCD Samsunga.

Czekam na wiadomość co mam z tym zrobić.

Dzięki

(xyzzyx) #2

czy w pilocie są sprawne baterie?,

czy jesteś pewien że TV widzi tuner(wybór właściwego gniazda Euro)? Odbiornik podczerwieni umieść tak aby pilot go "widział".

(Lewanxd) #3

Najprawdopodobniej uszkodzony dekoder, skoro nie działa ani na tv, ani na monitorze.

(xyzzyx) #4

jest to możliwe. @-dho94-czy ta zielona kontrolka o której jest mowa na filmiku zapala się?. Jeżeli nie to sprawdź jeszcze zasilacz, jeżeli jest sprawny to może być felerny tuner.

(-dho94) #5

mam jedno gniazdo EURO więc wybrałem dobre

sprawdzałem na 2 bateriach nowych

tak, zapala się

(xyzzyx) #6

No to już tylko pozostaje uszkodzenie STB. "No signal" pojawiałby się jeżeli coś byłoby nie tak z anteną ale twierdzisz że jest sprawna, a jeżeli dobrze zrozumiałem Menu STB również nie pojawia się.

-w zasadzie sprawny tuner i tak powinien wybrać wejście poprzez 8 styk Eurozłącza. Pytałem dla pewności.