Dekoder DVBT cabletech URZ0084 - problem

Witam, dostałem dzisiaj dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i próbuje go podłączyć do Monitora TV (LG Flatron). Dekoder po podłączeniu nie pokazał ekranu powitalnego (tak jak jest napisane w instrukcji) na ekranie widnieje “brak sygnału” przy czym antena i wszystko jest dobrze podłączone. Pilotem nic nie mogę zrobić (nie reaguje).

Dodam, że tak samo jest przy telewizorze LCD Samsunga.

Czekam na wiadomość co mam z tym zrobić.

Dzięki

czy w pilocie są sprawne baterie?,

czy jesteś pewien że TV widzi tuner(wybór właściwego gniazda Euro)? Odbiornik podczerwieni umieść tak aby pilot go “widział”.

Najprawdopodobniej uszkodzony dekoder, skoro nie działa ani na tv, ani na monitorze.

jest to możliwe. @-dho94-czy ta zielona kontrolka o której jest mowa na filmiku zapala się?. Jeżeli nie to sprawdź jeszcze zasilacz, jeżeli jest sprawny to może być felerny tuner.

mam jedno gniazdo EURO więc wybrałem dobre

sprawdzałem na 2 bateriach nowych

tak, zapala się

No to już tylko pozostaje uszkodzenie STB. “No signal” pojawiałby się jeżeli coś byłoby nie tak z anteną ale twierdzisz że jest sprawna, a jeżeli dobrze zrozumiałem Menu STB również nie pojawia się.

-w zasadzie sprawny tuner i tak powinien wybrać wejście poprzez 8 styk Eurozłącza. Pytałem dla pewności.