Dekoder-koder o co chodzi?

Dziendobry. Słuchajcie, mam pewien mały problem. Przeszukalam juz wszyystkie stroony i popytałam sie znajoomych i nic… wiec zwracam sie do was z konkretnym pytaniem. Skad wiasc koder-dekoder wymagany przez winowd media player 2?? chodzi oto, ze po zaimportowaniu pliku o rozszezeniu “mpg” wyskakuje mi komunikat :

Nie można zaimportować pliku (adres pliku), ponieważ nie jest zainstalowany koder-dekoder wymagany do odtwarzania pliku. Jeśli już próbowano pobrać i zainstalować koder-dekoder, zamknij i uruchom program Windows Movie Maker, a następnie ponownie spróbuj zaimportować plik.

Niestety nie wiem o ktory dekoder chodzi, a przeciez nie bede wszystkich “smieci” po kolei instalował

Jak to się czyta, to dostaje się czkawki. Raz “winowd media player 2” (ciekawe co to jest), innym razem “Windows Movie Maker”. Tylko bardzo życzliwe osoby odpowiedzą na taki temat. Dbaj chłopie o język bo jak się obudzi moderator, to wywali ten temat.

Slim Lolek pobierz sobie ten program

AVIcodec

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=458

i sprawdź czego ci brakuje.

Do odtwarzania multimediów na komputerze potrzebujesz programów pośredniczacych,zwanych kodekami,kodek odczytuje zapisane w sposób charakterystyczny dla kodeka dane i dekoduje,wysyłając dane do odtwarzacza

Potrzebujesz paczki takich programów pośredniczących,dobra paczka to Mega Codec Pack,miejsza to XP Codec Pack