Dekoder od UPC

Witam.

Posiadam dekoder od UPC i za każdym razem gdy się go włączy ręcznie trzeba czekać kilkanaście minut aby można było przełączać kanały itp pilotem. Czy to jest normalne?

Wgraj najnowsze oprogramowanie.

Nie jest to normalne. Nie wyłączasz przypadkiem tunera z sieci jak nie oglądasz? Podczas czuwania tuner sam sobie pobiera najnowsze oprogramowanie.

Nie w każdej kablówce aktualizacja jest udostępniana.

Właśnie nie wyłączam go z sieci. Gdy jest na czuwaniu nie można go włączyć pilotem. Po włączeniu na obudowie i odczekanie kilku(nastu) minut już jest wszystko dobrze.

A pracujesz w nich, że wiesz? Nie wydaje mi się, żeby w jednym mieście UPC aktualizowało oprogramowanie a w innym nie.

To coś z tunerem może być. Przywracałeś ustawienia fabryczne?

Nie. Monter jak był to powiedział ze trzeba mu dać te kilka minut aby sobie tam coś poustawiał, ale nie wiem nie znam się.

To przywróć ustawienia

Menu-ustawienia-przywróć ustawienia fabryczne

Tylko potem musisz wyszukać na nowo kanały.

-hevet, ja swój zawsze wyłączam z sieci(na około pół doby) i żadnych kłopotów nie mam. Jeżeli przesyłana jest aktualizacja,po włączeniu zasilania pojawia się plansza jak należy postępować(tak w każdym razie ja mam). Ja najpierw spróbował bym przywrócić ustawienia fabryczne, zobaczyć jaki będzie efekt i dopiero zastanawiać się co dalej. Montera zmień na lepszy model bo plecie. Jego rolą jest doprowadzić urządzenie do takiego stanu aby klient był zadowolony, w grę może wchodzić nawet wymiana sprzętu bo jego działanie prawidłowe na 100% nie jest. Pozdrawiam.