Dekoder od UPC

(Fentick) #1

Witam.

Posiadam dekoder od UPC i za każdym razem gdy się go włączy ręcznie trzeba czekać kilkanaście minut aby można było przełączać kanały itp pilotem. Czy to jest normalne?

(Mmiszczuk) #2

Wgraj najnowsze oprogramowanie.

(hevet) #3

Nie jest to normalne. Nie wyłączasz przypadkiem tunera z sieci jak nie oglądasz? Podczas czuwania tuner sam sobie pobiera najnowsze oprogramowanie.

(Mmiszczuk) #4

Nie w każdej kablówce aktualizacja jest udostępniana.

(Fentick) #5

Właśnie nie wyłączam go z sieci. Gdy jest na czuwaniu nie można go włączyć pilotem. Po włączeniu na obudowie i odczekanie kilku(nastu) minut już jest wszystko dobrze.

(hevet) #6

A pracujesz w nich, że wiesz? Nie wydaje mi się, żeby w jednym mieście UPC aktualizowało oprogramowanie a w innym nie.

To coś z tunerem może być. Przywracałeś ustawienia fabryczne?

(Fentick) #7

Nie. Monter jak był to powiedział ze trzeba mu dać te kilka minut aby sobie tam coś poustawiał, ale nie wiem nie znam się.

(hevet) #8

To przywróć ustawienia

Menu-ustawienia-przywróć ustawienia fabryczne

Tylko potem musisz wyszukać na nowo kanały.

(xyzzyx) #9

-hevet, ja swój zawsze wyłączam z sieci(na około pół doby) i żadnych kłopotów nie mam. Jeżeli przesyłana jest aktualizacja,po włączeniu zasilania pojawia się plansza jak należy postępować(tak w każdym razie ja mam). Ja najpierw spróbował bym przywrócić ustawienia fabryczne, zobaczyć jaki będzie efekt i dopiero zastanawiać się co dalej. Montera zmień na lepszy model bo plecie. Jego rolą jest doprowadzić urządzenie do takiego stanu aby klient był zadowolony, w grę może wchodzić nawet wymiana sprzętu bo jego działanie prawidłowe na 100% nie jest. Pozdrawiam.