Dekoder polsatu + wieża Technicsa

Witam. Zakładam tutaj temat z nadzieją, że ktoś będzie wiedział o co biega, bo na elektrodzie potrafią robić tylko dużo hałasu.

Jestem laikiem jeśli chodzi o wszelkie połączenia urządzeń, a już szczególnie jeśli chodzi o sprzęt sprzed 15 lat.

W dekoderze polsatu ECHOSTAR DSB 606 jedyne wejscie do audio do S/Pdif. I teraz pytanie - czy da sie podlaczyc dekoder z wieżą?

zdjcie0062rk.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nie, musiałaby mieć wyjście spdif. Gdyby miał zwykłe RCA to oczywiście. Widziałem jakieś konwertery Spdif ->RCA ale nikt nie zagwarantuje że to zadziała :slight_smile:

Tak da , wieża powinna mieć wejścia audio czincz , a od dekodera kablem ero który ma z jednej strony kostkę a z drugiej strony czincze i po problemie :smiley:

Wpisz w allegro"KABEL EURO-CHINCH STEREO DWUKIERUNKOWY " i ci wyskoczy podobny kabel

No tak stare dobre euro. Sam miałem taki wynalazek dołączony do konsoli.

Chyba że ten tuner ma jeszcze wyjście euro/scart (http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART) a większość je ma.

W takim wypadku można kupić lub zrobić kabel przejściowy z euro na chinch (robiłem takie kabelki).

Ale jeśli nie masz w dekoderze ani złącza euro/scart ani chinch to nie podłączysz go do tej wieży.

Cyfrowo się nie da. Można też podłączyć standardowo dekoder z telewizorem a na wieżę wyjść gniazdem słuchawkowym - przewodem zazwyczaj minijack-chinch.

Ściągnąłem instrukcję od tego dekodera. I na tyle ma:

  • antenowe “F” do talerza

  • optyczne SPDIF

  • eurozłącze

  • przelotkę modulatora (do anteny naziemnej)

  • RS-232 (chyba serwisowe)

Czyli kupujesz:

  1. kabel euro-RCA dwukierunkowy

  2. rozgałęźnik eurozłącza (bez przełącznika)

Swoją drogą szkoda, że już go nie sprzedają z Polsatem, z tego co widzę jest lepszy od Echostara DSB-717 (tym bardziej od wersji A, którym teraz chyba raczą kupujących).

Musi mieć albo eurozłącze (ew. cinch) albo antenowe (do TV naziemnej). Ten ma oba. I w obu przypadkach jest możliwość podłączenia do wieży.

Można spytać po co??

Ponieważ dekoder ma tylko jedno euro zlącze, ktore jest juz zajete przez polaczenie dekoder-tv.

Mam kupiony kabelek sincz - euro oraz kosteczka rozgaleziajaca.

Z tym, ze po podlaczeniu sinczy do wiezy nadal cisza w glosnikach, nie wiem gdzie z tylu podlaczyc, oraz jak ustawic w programatorze to wszystko. Jesli ktos sie orientuje w wiezach technicsa i da mi jakas wskazowke to bede na prawde wdzięczny.

W amplitunerze wieży poszukaj funkcji (źródła dźwięku) AUX, to samo z tylu obudowy - 2 gniazda jedno białe drugie czerwone.

Spojrz na zdjęcie wyżej - próbowałem już wszystkich opcji i nadal ■■■■. :slight_smile:

A poza tym zaczynam wątpić w ten sprzęt, ponieważ nie ma w niej opcji AUX [wieża jest chyba z 96 roku ale chyba jedna z najwyższej półki więc…]

Musisz podłączyć pod DC PLAY (IN) i poszukać w wieży funkcji związanej z tym (pewno będzie podobnie oznaczona).

Jakbyś dał fotkę przedniego panela to pewno bym wypatrzył odpowiednią funkcję ale najlepiej by było sprawdzić w instrukcji.

Jeszcze apropos kabla to penie masz kabel z dwoma parami wtyczek chinch (lub dwoma trójkami jeśli ten kabel umożliwia też przesyłanie obrazu) oznaczonymi jako IN oraz OUT, czasem są one błędnie oznaczone na odwrót więc trzeba doświadczalnie sprawdzić która para wtyczek od dźwięku będzie właściwa.

Miałem tak

DCC Play IN, przycisk ustawiania źródła zewnętrznego powinien znajdować się po prawej stronie od wyświetlacza taki dość spory

Na euro mam suwaczek IN/OUT [obie opcje wypróbowane - na OUT coś tam jest, ale strasznie charczy i nic nie słychać.]

zdjcie0065ir.th.jpg

Wybacz za jakość zdjęcia, ręka mi się trzęsie. : )

Patrząc od lewej - EXT INT

REC PLAY

Co do sinczy, mam dwa, jeden czerwony z oznaczeniem Audio, drugi biały z oznaczeniem Video. To dobrze, czy zle?

//EDIT

Podlaczone pod PLAY IN, na wyswietlaczu widnieje DCC - cisza, tylko szum w głosnikach.

To coś tu jest nie halo…

Prawidłowo to powinny być:

Czerwony - prawy kanał Audio

Biały - lewy kanał Audio

Żółty - Video

Hm… to pewnie w tym problem. Chociaż, tak na chłopski rozum, pomijając sincza Video, a podlączajac tylko czerwony, dzwięk powinien być z prawego głośnika, tak?

Tak ale jak podłączysz sygnał video do gniazda audio to będzie buczeć a najgorszym wypadku nawet może się coś spalić na wejściu audio (choć to chyba rzadko się zdarza).

Temat mozna zamknąc, prawy glosnik bangla. Dzięki ogromne wszystkim Wam za pomoc. Znowu niezastąpieni. : )