Dekoder SHD 85 dodatkowe wejścia antenowe po co?

Po co są dodatkowe wejścia antenowe jednlo bliżej kabla euro jest od talerza. A pozostałe 2? sa z tyły na poziomie slotu kart Viacces

Ja tam widzę tylko jedną F-kę na kabel od talerza.

No i przelotka modulatora do podłączenia starszych TV (bez eurozłącza) albo np. wpuszczenia sygnału wyjściowego z dekodera w instalację antenową. Do jednego gniazdka wpina się antenę naziemną, a do drugiego TV. To te gniazdka po lewej (prawej patrząc od frontu) stronie:

1zv8kys.jpg

Te 2 to wejście od anteny i wyjście do tv,hdmi i od głośników biały , czerwony i czarny.

mi chodzi o te

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4b … 77c40.html

Przecież masz obrazkowo opisane. RF IN to wejście na antenę analogową, którą jeśli masz na dachu może podłączyć a RF OUT to wyjście antenty do TV. Ja mam tak u siebie w domu właśnie podłączoną antenę analogową pod dekoder i z dekodera do TV, przydatne, gdy czasami tvp1 i tvp2 jest zablokowane, bo np. dostawca znowu nie przedłużył umowy z TVP.

Pozdrawiam!

Dodam, że jeśli nie masz eurozłącza, nie musisz tego podłączać. Ale możesz to wykorzystać zamiast eurozłącza. Wtedy sygnał z dekodera masz na którymś z kanałów w telewizorze. Ewentualnie możesz za pomocą tej przelotki wpiąć dekoder w domową instalację antenową, żeby móc oglądać sygnał z dekodera na wszystkich telewizorach w domu.

Ja akurat rozdzielam antenę i dekoder na 2 tv, specjalną przejściówką :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dodam jeszcze że do kabla antenowego w ten sposób można wpuścić sygnał wyjściowy z dekodera. Oznacza to, że na obu TV będziesz oglądać ten sam kanał (z dekodera).

  1. w dekoderach SDH85 “dawanych” przez TP wyjście RF-Out jest zablokowane (programowo)

  2. teoretycznie ten sprzęt może dekodować DVB-T, i ma w środku pełny tuner TV do tego celu. Ale jak wyżej - zablokowany w sofcie od TP.

  3. port USB też jest zablokowany :wink: a szkoda, bo ma parę fajnych zastosowań :stuck_out_tongue:

Potwierdzam, u mnie właśnie tak jest :slight_smile:

Pozdrawiam!

A cy podłączając zwykłą antenę będzie polsat?

Nie na dekoderze. Tuner DVB-T jest zablokowany. Choć w salonie Orange usłyszałem, że komuś udało się odebrać Polsat na tym dekoderze. Nie wiem, czy to był błąd w uprawnieniach Cyfrowego Polsatu, czy DVB-T.