Dekoder tp nie widzi kabla ethernet

jak napisane w temacie, dekoder nie widzi kabla, mimo że wszystko jest podłączone prawidłowo. Kabel ethernet którego używam kupiłem bo ten z pudełka był za krótki [podobno to nie ma żadnej różnicy], wie ktoś dlaczego dekoder nie ,widzi’’ kabla i jak to naprawić?

‘Nie widzi kabla’ w sensie wyświetla taki komunikat? W Liveboxie są dwa gniada typu RJ-45 (chyba żółte i czerwone) i tylko jedno może służyć do podłączenia dekodera. Masz włączoną videostradę (czy jak to się tam zwie) w ustawieniach Liveboxa?

w panelu gdzie sie wpisuje te adin jako login i hało telewizja ADSL jest włączona… dzwonili że jestem ,podłączony’’ do tej tv.

Jak dokładnie brzmi komunikat na TV ?

jaka to telewizja SAT czy też IPTV ?

diody przy wejściu Ethernet na LB i dekoderze świecą ?

jak długi jest ten kabel ?

przydało by się więcej szczegółów, bo na przykład dla dekodera SAT “TV przez ADSL” ma być wyłączona w LB

BombaZegarowa , pamietam ten ostatni wątek i mam wątpliwosci czy nie wprowadziliśmy Cię w błąd z gory zakładając ze to tv przez adsl. Żeby to sprawdzic najlepiej podaj model dekodera (moze pisze gdzies na pudełku) albo napisz czy w zestawie miałeś antenę satelitarną lub w instrukcji jest wzmianka o jej podłączeniu.

Dokładnie. Napisz, czy to jest IPTV (telewizja kablowa przez linię telefoniczną), czy DVB-S (satelitarna przez “talerz”).