Dekoder + TV LG

Kupiony dekoder Opticum DVB-T2,nowy standard.TV LG lat 14,HD Ready. Połączenie dekoder TV kabel HDMI,gniazdo HDMI.Bardzo długo TV po uruchomieniu zaczyna się odbiór kanałów z dekodera (ok.6 min.).Wkurza to mnie.Przez złącze i kabel SCART odbiór natychmiastowy ale jakość obrazu jak z dawnych TV.Nie wiem w czym problem.Po HDMI obraz super.

Opticum?? To szajs jest, co ty kupiłeś? Polecam ci takie marki, jak:

  • Viva;
  • Ferguson;
  • ew. Edision

Znam fajny kanał na YT z recenzjami tunerów:
Tabletradar / Smart-Test - YouTube

Nie roztrząsając tego i bez krytyki: spróbuj podpiąć ten tuner do innego TV, np. u kolegi lub znajomego z rodziny. Jeżeli tam będzie to samo, to walnięty soft lub układ odp. za HDMI. Jak wygląda to twoje oczekiwanie na kanał: po włączeniu tunera masz czarny ekran, jest samo OSD, czy jeszcze inaczej?

Ale były testowane:

To wygląda jakby wszyscy używali tych samych części a inaczej podeszli do oprogramowania i projektowania pilota…

Czarny ekran z napisem brak obrazu.

No tak były Opticum’y, ale ja osobiście bym tego dla siebie nie kupił… Brałbym Fergusona lub Vivę.

To może gniazdo HDMI w tunerze lub kabel… Spróbuj podpiąć do innego gniazda w TV, jak ma lub użyć innego przewodu. Ten komunikat sugeruje brak sygnału video…

No prawda. Obniżyć koszty chyba chcą - bez sensu.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego twierdzisz, że bez sensu i co jest niby bez sensu.

No to takie klonowanie innych produktów…

Podpinałem do DVI i HDMI.Podobnie.Kable zmieniałem,jeden bez pętli drugi z pętlami.Ciekawe,że jak obraz się pojawi to żyleta,ale trzeba długo czekać (ok.5min.).Po euro (scart) obraz jest natychmiast.

To prawdopodobnie walnięty tuner niestety… Można by sprawdzić jeszcze wersję firmware’u i czy jest nowsze…

Szukałeś aktualizacji firmware dla dekodera w internecie?

„zen opublikował(a) coś po raz pierwszy - powitajmy tę osobę w naszej społeczności!”

Haha :grinning_face_with_smiling_eyes:

Geniusz SPAM-owania się odezwał.

Jakby poprawki oprogramowania ani inny tuner/dekoder nie pomógł to może wadliwy kabel lub porty telewizora/cały telewizor.