Dekodowanie base64 z xml - pdf. doc

Witam serdecznie,

Z góry przepraszam, że mogę być niezbyt precyzyjny w moim opisie, ale nie jestem niestety specjalistą w tej dziedzinie.
Mój problem polega na tym, że otrzymuję pliki z rozszerzeniem .xml podpisane elektronicznie (ePUAP bądź podpis kwalifikowany). Plik .xml zawiera w sobie skonwertowany dokument w formacie .pdf bądź .docx, zależy mi na tym, aby z treści pliku .xml ponownie “wydobyć” (zdekodować) tenże dokument.

Po otwarciu pliku .xml zauważyłem, że jest on kodowany do postaci base64: <str:Zalacznik format=“application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document” kodowanie=“base64” nazwaPliku=“Sprawozdanie.docx”> i dalej już treść załącznika: "str:DaneZalacznikaTREŚĆ</str:DaneZalacznika>

Czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób na zdekodowanie załącznika i mozliwość zapisania go w oryginalnym formacie .pdf czy .docx? Udało mi się znaleźć w internecie dekoder base64 do pdf https://base64.guru/converter/decode/pdf i za jego pomocą otrzymać dokument .pdf, jednak z dokumentem w wordzie nie mogę sobie poradzić.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Może zadziała skopiowanie sieczki kodu z atrybutów i opcja dekodowania w Notepad++:

Wtyczki :arrow_forward: MIME Tools :arrow_forward: Base64 Decode (…)

Potem zapisać z typem pliku doc / docx.


PK - pewnie docx
ƉĎ - pewnie doc

Z jakiego urzędu pobierasz te pliki? Czy nie możesz ich tam wygenerować w normalnym formacie lub zwrócić się do osoby która je przesyła o zrobienie tego?

1 polubienie

Plików nie pobieram z urzędu, dostaję je od kontrahentów, którzy są zmuszeni teraz część dokumentów podpisywać elektronicznie - generują je do xml-a, gdyż taki format pozwala na kilka podpisów xades czy też z EPUAP pod jednym dokumentem - pdf czy word nie dają takiej możliwości i w efekcie końcowym dostaję xml :slight_smile: