Delegacja domeny

Witam,
pierwszy raz zetknąłem się z potrzebą delegacji domeny. Domena jest na serwerze az.pl a chcę oddelegować ją na serwery home.pl, serwery nazw DNS już ustawiłem na takie jakie są podane w centrum pomocy home…co dalej? Czy ta domena pojawi się w panelu home.pl czy muszę podjąć jakieś dodatkowe kroki? Niestety nie znam się na temacie i proszę o pomoc. :frowning:

Poczytaj

2 polubienia

Sama nie wskoczy wg podanego linka pomocy.

1 polubienie

Dobra, już wszystko wiem. Pozwolę sobie podzielić się jak to zrobić jeżeli ktoś w przyszłości miałby ten sam problem. Musiałem delegować domenę z az.pl do home.pl i wyglądało to w ten sposób.

  1. W panelu az.pl wybieramy domenę którą chcemy delegować i szukamy opcji do ustawienia dla niej serwerów DNS, w przypadku delegacji do home.pl są to serwery:
  • dns.home.pl
  • dns2.home.pl
  • dns3.home.pl
  1. Po uzupełnieniu konfiguracji DNS zapisujemy ustawienia. Po stronie az.pl mamy wszystko zrobione, teraz musimy przejść do części w home.pl.

  2. W panelu home.pl wybieramy serwer, klikamy jego nazwę a następnie przycisk Konfiguracja usługi.

  3. Wybieramy teraz przycisk Przypisz zewnętrzną domenę.

  4. W polu Domena wpisujemy domenę bez przedrostka www, np. mojadomena.pl.

  5. Jeżeli nie chcemy aby domenie było przypisane oddzielne środowisko - wybieramy opcję Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu, w innym przypadku wybieramy opcję Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu.

  6. W polu Przekierowanie ruchu w domenie pozostaje nam wpisać nazwę katalogu w którym znajdują się pliki naszej strony/aplikacji. Katalog ten musi być umieszczony w folderze public_html.

Dodatkowa informacja:

Z tego co jest napisane w internecie wynika że delegacja trwa minimum 30h a maksymalnie 72h. U mnie trwało to niecałą 1h więc warto sprawdzać na bieżąco status delegacji.

Pozdrawiam i dzięki za link do artykułu.

1 polubienie