[DELETE!] Internet i przeglądarki mulą


(Allyft) #1

Witajcie,

Oto link do loga http://wklej.org/id/145491/

system nie formatowany przez około 6-7 lat. Tata ma w zwyczaju isntalowanie każdego softwaru co mu wcisną. Nie chcę formatować komputera, więc zwracam się o pomoc do Was.

Na komputerze jest zainstalowany i działający najnowszy Norton z aktualna bazą wirusów. Nie wykrywa niczego poważnego, a po usunięciu "pierdólek" problem nadal istnieje.

Glównym problemem jest to, że przeglądarki internetowe strasznie mula. FF i IE za pierwszym razem wlaczają się bardzo długo. IE długo laduje strony, FF zaś ma tendencje do zawieszania się. Po zminimalizowaniu zamiast pola strony jest biały obszar.

To, że w logu sa procesy FF i IE tlumaczę tym, ęe korzystalem z 2 przegladarek... Ale czy to normalne, żeby bylo aż tyle precosów IE ?

Komputer wlaczony pierwszy raz po przerwie ma tez tendencje do restartowania sie. Zanim sie wlaczy i mozna z niego korzystac nastepuj kilka restartow. Jednak o tem problem obwinialby zasilacz, albo plyte glowna, ktora od 2 lat ma opuchniete kondensatory. Mysle, ze to wina hardware'u, bo moj czysciutki system operacyjny Windows XP SP2 rowniez sie restartuje, ale po jakims czasie. Oczywiscie temperatura procesora jest o wiele nizsza od stopnia po jakim komputer mialby sie wylaczyc. Nie ma zadnych blue screenow itp.

Sprawa nr 2:

jestem posiadaczem bardzo starego laptopa Asus T 9400. Jest on stary, ale bardzo mi na nim zależy.

Wlozylem pendrive do portu USB, wtedy wyłączyl mi sie laptop. Niestety od tamtego momentu nie da się go uruchomić. Jestem zdesperowany, nie wiem co zrobić. Czy podejrzewacie co moze byc przyczyną problemu i jak go rozwiazać? Ile moglby wynosić koszt naprawy?

Próbowalem uruchomić laptopa z samej baterii, z samego zasilania i nic...

Bede wdzięczny za każdą sensownę odpowiedź,

dziekuję


(Umpfh) #2

Zaznacz i Fix:

Daj loga z OTL: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338


(Allyft) #3

Oto log z OTL:

http://www.wklej.org/id/145722/

Czy ktos ma jakis pomysl co sie stalo z moim laptopem (problem 2). Ile moglaby kosztowac naprawa ?


(Umpfh) #4

Najpierw usuń Bonjour według 1 i 2 posta w tym temacie: http://www.searchengines.pl/Usuwanie-Bo ... 03177.html

Następnie poniższe wklej w okienko OTL i daj Run fix:

Daj nowego loga z OTL.

Przeskanuj komputer tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html usuń wszystko co znajdzie i daj loga po kasowaniu (loga z Malware)


(Agatonster) #5

PiaER ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Allyft) #6

Zainstalowałem Malwarebyte. Chyba usunął mi błędy, ale po uruchomieniu systemu dzownym sposobem Norton mi się zdeaktywował. Po deinstalacji Malware i restarcie systemu wszystko wróciło do normy. Niestety loga nie mogę zamieścić, bo już usuąłem Malware, bo tata się zaniepokoił nowym czymś niby kłóci się z antywirusem.

Poużywałem różnych programów czyszczących, pousuwałem zbędne śmieci i spyware, następnie przeinstalowałem Firefoxa. Wszystko jest już w porządku, więc dziękuje Umphf za pomoc.

Mam nadzieję, że logi z HJT:

http://wklej.org/id/146533/

oraz OTL wystarczją:

http://wklej.org/id/146536/

Jeśli log z Malware jest Ci ekstremalnie potrzebny mogę jutro w wolnej chwili go sporządzić.

Rozumiem Agaton, że pilnujesz tu porządku, a ja teoretycznie złamalem regulamin, ale używam francuskiego systemu, języka i przede wszystkim klawiatury AZERTY, co troche utrudnia pisanie polskich znaków. Mój problem polega na tym, że w Wordzie piszę po francusku z układem AZERTY i później trudno mi się przestawić by pisać językiem polski programisty.


(Umpfh) #7

NIe są potrzebne logi z Malware.

W OTL wklej i Run Fix:

Daj loga powstałego po usuwaniu i nowego z OTL.

Jak zachowuje się teraz internet?


(Allyft) #8

"O1 - Hosts: 127.0.0.1 http://www.tibia-costam.ocenzurowalem"

O1 - Hosts: 127.0.0.1 http://www.tibia-costam.ocenzurowalem"

O1 - Hosts: 127.0.0.1 87.98.xxx.xx

O1 - Hosts: 127.0.0.1 wizzard.home.DOMENA

O1 - Hosts: 127.0.0.1 http://www.tibia-costam.ocenzurowalem"

O1 - Hosts: 127.0.0.1 http://www.tibia-costam.ocenzurowalem"

To sa zablokowane serwery na ktore ewentualny keylogger nie ma prawa wyslac loga. Korzystalem z poradnika jak zedytowac odpowiedni plik, ale juz nie pamietam, ktory to byl.

Internet, a przede wszystkim przeglądarki od wczoraj zachowuje się już wyśmienicie, ale o ile się nie myle Norton uruchamia się dłużej przy starcie systemu. Mogę sie jednak mylić, bo to tata włącza rano komputer

Odnośnie toolbara. Czy po usunięciu linijek, które go dotyczą bedzie odpowiednio działał? Mój tata zainstalował go świadomie i czasami z niego korzysta.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


(Umpfh) #9

Jeśli korzystasz z Toolbara i serwery wpisane celowo - zostaw.

Włącz OTL i naciśnij CleanUp. Czysto już.


(Allyft) #10

Dziękuję serdecznie za pomoc. Obyło się bez formata i z systemu da się normalnie korzystać. Jestem wdziędzny

Temat można zamknąć.