Delikatne pulsowanie monitora

Witam. Jak dało się zauwazyć, od kilku dni widzę delikatne pulsowanie monitora, gdzie monitor mam prawie 7 lat i ani razu nie zdarzyło mi się, aby monitor pulsował. Czego to może być przyczyna? Nie jest to żaden monitor HD, czy FULL HD, po prostu zwykły płaski 19" LG Flatron W1934S.

Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie wtyczki dobrze są wpięte i w miarę możliwości unikaj przejściówek, bo z reguły one lubią powodować taki efekt.

Sprawdziłem wtyczki. Przy komputerze mam drugie wejście na monitor, zatem do drugiego wejścia podłączyłem monitor, no ale dalej idzie zauważyć delikatne pulsowanie, jeśli wejdziemy w menu start i poruszamy myszką, w przypadku W8.1

Trzeba sprawdzić monitor na innym kompie, swoje lata ma i może uszkodzony?

Zmieniłem częstotliwość odświeżania monitora z 65Hz na 75Hz i jak na razie nie widzę delikatnego pulsowania.

Powinien prawidłowo działać na 60 Hz, ale jak jest OK na 75 Hz, to tak zostaw.

Prawdopodobnie siada ci podświetlanie co jest raczej normalnym zużyciem świetlówek jak i inwertera służącego do ich podświetlania. Szczerze to trafiłeś na dobry egzemplarz większość które widziałem uszkodzone miały po około 5 lat max.

Warto sprawdzić kondensatory na płytce zasilacze/inwertera. W takim okresie mogą mieć upływ i wystarczy jeden “wybrzuszony”.

Spróbuj odłaczyć urządzenia zewnętrzne np. drukarka. U mnie obraz migotał przez drukarkę nie podłączoną przez filtr przeciwprzepięciowy do prądu. Podłączenie do filtra załatwiło sprawę.

Doszedłem do wniosku, że to nie wina monitora - on ma się w najlepsze, lecz końcówkami kablami pobawiłem się. Nie zauważam delikatnego pulsowania.