Dell 2407wfp- kilka pytań dotyczących monitora

Witam

Mam zamiar kupić monitor LCD 24 cale. Jak myślicie czy Dell 2407wfp to dobry wybór. Czy nie będzie z nim żadnych problemów? Co sądzicie o tym monitorze?

Słyszałem, że ten monitor ma Input lag. Czy jest to bardzo zauważalna. I czy to przeszkadza w użytkowaniu monitora?? Czy jeżeli będę grał w jakieś wyścigi to będzie to zauważalne albo będzie przeszkadzało?? Czy jak będę coś pisał jakiś tekst to czy literki będą się pojawiały później na ekranie niż rzeczywiście nacisnę na klawiaturze? Bardzo proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.

Też kiedyś myślałem o tym monitorze, ale przez ten input lag wolałem kupić i tak wtedy duuuużo tańszy Dell 2007wfp (na matrycy IPS).

Znalazłem na youtube filmik w którym widać ten input lag, porównują 2408 z 2407

Ja widzę różnicę, ale czy to będzie przeszkadzać? Różnica jest chyba 0.1s

Haha, ale co do filmiku to chyba właśnie model 2408wfp ma gorszy lag niż 2407. Poszukaj tam innych porównań, albo znajdź jakiś inny monitor na PVA w sklepie, co ma input laga i zobacz na żywo

A na tym filmiku to który to jest 2407wfp, a który 2408wfp.

I mam jeszcze pytanie czy jak będę pisał tekst to czy to będzie zauważalne ten input lag tzn. czy to co będę pisał będzie sie pojawiało późiej na ekranie niż nacisnę na klawiaturze??

Nigdy w życiu! :slight_smile: W pracy biurowej lagi nie mają znaczenia.

Zakup BenQ G2400W, dużo pieniędzy zostanie w kieszeni, obraz ostry, 1:1 pixel mapping, brak problemu input lagu, niski czas reakcji, dobrze skalibrowane fabrycznie kolor, dobrej jakości czerń… no chyba że chcesz koniecznie patrzeć na ekran od dołu to wtedy fakt… xva/ips się przydają…

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

BenQ G2400W monitor ok, ale na matrycy TN. Mam Benq FP91GP na MVA i teraz chchiałbym coś lepszego. Mam nadzieje, że ten Dell będzie miał lepsze kolorki i ogólnie będzie lepszy.

Co do filmiku to 2407 to chyba ten po prawej, zaś 2408 (z większym lagiem) to ten po lewej. Wnioskuje tak z tytułu na youtube :slight_smile:

Dell 2408WFP vs 2407WFP-HC Input lag

Mogę się mylić, może w komentarzach ludzie się pytali który to który?