Dell 3537 i dwie karty graficzne, problem z grami

(Shadow645) #1

Witam!

Laptop to Dell 3537. Windows 10 x64. Jak wiadomo ma on dwie karty graficzne. Wydaje mi się, że jedna z nich, czyli ta lepsza, Radeon, podczas grania w tytuły takie jak GTA V, pracując około 30 minut na większych obrotach, zaczyna się grzać. Laptop staje się bardzo gorący i występują wtedy artefakty graficzne. Grając w chyba mniej wymagające gry takie jak League Of Legends, można godzinami podróżować śwecie gier, bez najmniejszych problemów z grzaniem czy artefaktami. By wykluczyć przegrzewanie lapka przez procesor testowałem go programem ORTHOS, stresując CPU i RAM przez godzinę, nie nagrzał się nawet w połowie tak jak przy GTA V. W jaki sposób mogę to naprawić? Jak sprawdzić pewność, że to ta grafa Radeona się grzeje? Da radę w tym lapku całkowicie wyłączyć tą słabszą Intela HD, by ciągle pracował na Radeonie? Jest jakiś program kóry mi powie, w danym momencie, którą grafikę wykorzystuje laptop? Z góry dziękuję za wszelkie informacje, i pozdrawiam!

(drunkula) #2

Wyczyść, wymień pasty/pady, sprawdź wentylatory, albo zanieś do serwisu. Zanim coś się spali.

(Shadow645) #3

ale grając w mniej wymagane gry jest wszystko spoczko, mielibyście jakiś pomysł jak sprawdzić na której grafice chodzi dana rzecz w danym momencie?