Dell 5577 Gaming - Pytanie o temperatury procesora

Od 3 miesięcy posiadam laptopa Dell Inspirion 5577 Gaming. Ostatnio zauważyłem, że temperatury procesora podczas zwykłych czynności (tj. przeglądanie internetu, praca w MS Office itp.) oscylują w granicach 55-70 stopni Celsjusza. Wentylator włącza się tylko na chwilę po przekroczeniu 70 stopni. Jestem tym trochę zaniepokojony, ponieważ mój poprzedni laptop HP z procesorem Intel Core i3 przy takich zadaniach osiągał temperatury 45-50 stopni i już powyżej 50 można było usłyszeć wentylator, który skutecznie schładzał procesor.
Czy takie temperatury mogą być normalne dla tego modelu?
Poniżej podaję specyfikację oraz screen z programu HWMonitor:
Procesor: Intel Core i7-7700HQ
RAM: 12 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050
Dysk: 128 GB SSD + 1 TB HDD
System: Windows 10 Home

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wiec szukaj w oprogramowaniu od Dell-a opcji sterowania wentylatorami.

Temperatury wydają się ok. Programem AIDA64 możesz przetestować komputer pod obciążeniem. Jeśli będzie throtting (po 10 min testowania), to zgłoś to do Della, wymienią chłodzenie na gw.

Pozdrawiam

Dziękuję za sugestie. Poniżej wklejam wynik testu z programu AIDA64:

Czy takie wyniki są podstawą do uznania chłodzenia
za wadliwe? Nie jestem specjalistą w tym temacie…

Pozdrawiam

Źle zaznaczyłeś pola wyboru.
Powinieneś zaznaczyć stress GPU, stress CPU, Stress FPU, Stress cache".
Odznacz pole stress system memory.

W dellu możesz śmiało powiedzieć że masz throtting podczas pełnego obciążenia i prosisz o naprawę Wcześniej musisz podać dellowi temperatury jakie masz.
Powinni uznać, ja tak robiłem i zawsze miałem wymienione chłodzenie w Dell Latitude.

Pozdrawiam

Zrobiłem test ponownie, tak jak napisałeś. Tym razem wykres wygląda już inaczej. Podczas testu throttling max. 2%, tuż po zakończeniu testu 6%.

Czy takie wyniki mieszczą się w granicach normy? Przy okazji zapytam, czy Dell ma jakiś autorski program do zarządzania pracą wentylatorów?

Pozdrawiam

BIOS steruje wentylatorami, a nie program.
Skoro występuje throttling, to niestety komputer się przegrzewa, a procesor obniża taktowanie zegara aby się nie spalić.

Możliwe jest to że komputer będzie się przegrzewał i nie będzie można nic zrobić.
Musisz z tym się pogodzić. A na gwarancję spróbuj oddać. Może Ci pomogą.

Spróbuj uaktualnić BIOS do najnowszej wersji, może to być wymagane dla pomocy technicznej. Może to również poprawić wydajność, lub ją pogorszyć. O tym zadecyduje dell czy jest sens uaktualniać.

Pozdrawiam