Dell 7350 - klawiatura fizyczna wstawia inne/kilka znaków


(Killaz) #1

Cześć, moja klawiatura fizyczna ni stąd ni zowąd zaczęła wstawiać inne i kilka znaków np zamiast a `a, f 5fb - każdy klawisz z kombinacji 5fb po wciśnięciu daje ten znak, czyli jak wcisnę 5 to mam 5fb itd. Problem w tym, że dotykowa, ekranowa i druga fizyczna klawiatura (na usb) nie powodują tego błędu… Klawiatura również nie została zalana, więc sam już nie wiem. Problem pojawił się ot tak w trakcie użytkowania, pisała dobrze i zaczęła pisać źle. Myślałem, że może jakieś skróty uruchomiłem tylko jak to zweryfikować, na pewno nie jest to Fn + Numlock. Jakieś sugestie?


(Bogdan_G) #2

Opcje regionalne, języki, ustawienia - jakie zainstalowane języki i które masz zaznaczone?


(Killaz) #3

Bogdan, polski programisty. Chyba wyjaśnione, pod moją nieobecność klawiatura została zalana.

Ale co w przypadku, gdzie wg producenta tego modelu klawioatura jest odporna na zalanie?


(Bogdan_G) #4

Reklamacja.
W punktach wymiana klawiatury do laptopa - ok 85zł - u mnie zeszłego roku była zalana w aspire. Ale głupio nie klikał, tylko przeraźliwie piszczał…


(Killaz) #5

Coś czuję, że będzie grubo - w aukcji jest podane, że odporna na zalanie, w karcie gwarancyjnej, że gwarancja tego nie obejmuje. Trudno, jak nie z gwarancji to z rękojmi za brak cech które były opisane. Znalazłem klawę za 190 zł najtaniej niestety.


(Bogdan_G) #6

W Twoim mieście jest zapewne serwis, co oferuje naprawę laptopów. Trzeba dzwonić, najwyżej sprowadzą odpowiednią klawiaturę do modelu - i zapytać się o cenę.
Taniej mi wyszło w serwisie, niż gdybym kupował w sklepie klawiaturę do laptopa i potem sam bym się męczył…