Dell 7720 przycinające gry na dedykowanej karcie graficzne gt650M

(dejok) #1

Mam duży problem z kartą graficzną( tak przypuszczam). Jakiś czas temu grałem w fife 14 na Max detalach w film hd. Teraz po chwili grania zaczyna mi strasznie klatkowac. Muszę zmniejszyć wymagania i rozdzielczość a i tak nie ma tej płynności co wcześniej. Na innych grach tak samo. Nawet Stare gry zaczynają ciąć... Grafika to geforce gt650. Jakieś sugestie. Dodam ze format nie pomaga

(Dimatheus) #2

dejok , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Pawe12403) #3

Dedykowana grafika? Nie masz drugiej? Nie dziw się… dedykowane lagują

(dejok) #4

no właśnie mam 2 grafiki, jedna to hd graphics 4000 a druga to wspomniana wcześniej GT 650M

Na początku jak lapka kupiłem to gry chodziły naprawde fajnie nie było w ogóle problemu ostatnio zaczęło szwankować… niestety jest już po gwarancji 

(dumston) #5

W panelu sterowania Nvidia ustaw by gry korzystały z grafiki wysokiej wydajności. Prawdopodobnie w chwilach niższego obciążenia włącza się intel HD.

(dejok) #6

Mam ustawione na grafike o wysokiej wydajności. poza tym w fifie 14 jak ustawie na tą słabszą grafike to gra chodzi jeszcze 10 razy gorzej :wink:

Dodam że nvidia expirience ustawia mi gry pod moją konfiguracje (wcześniej tak ustawiało i wszystko chodziło perfekcyjnie) a teraz musze potem te ustawienia redukować o 70)% bo po 2 minutach grania zaczyna sie cięcie…

Dodaje temperatury po 10 minutach grania w fife 15 na niskich detalach(nvida expirience ustawia mi praktycznie full detale z full hd…)

1png_wppxxqs.png

Teraz obserwuje i temperatura grafiki wzrasta prawie do 90stopni… 

(dumston) #7

Spróbuj wyczyścić laptopa. Po dłuższym czasie użytkowania zatykają się kurzem i innymi zanieczyszczeniami drobne szczeliny radiatorów i taki jest efekt (gotujący się sprzęt zwalnia). Ja używam do tego sprężarki, ale można też odkurzaczem lub powietrzem z puszki i wykałaczką. Jeśli nie jesteś w stanie rozłożyć laptopa to polecam serwis najlepiej jakiś zaufany lub firmowy. Zbyt długie gotowanie sprzętu może doprowadzić do spalenia zimnych lutów i zniszczenia karty graficznej laptopa a jej wymiana to nie taka prosta i przede wszystkim droga zabawa.

(dejok) #8

Postanowiłem rozebrać laptopa i opłacało się. Wymieniłem pasty na procku i grafice, bo były jak kamień i całe pokruszone. wyczyściłem wszystko (strasznie dużo prochu) wcześniej z zewnątrz tylko czyściłem ale to nie dawało żadnego efektu.

Efekt tego zabiegu jest taki że przy maksymalnym obciążeniu grafika ma temperature 65-70 stopni i podobnie procesor. Także jak widać efekt KOLOSALNY :slight_smile: