DELL a bluetooth

Witam, nie mogę znaleźć nic związanego w laptopie z bluetooth, lapka się świeci że niby działa, sterowniki zainstalowane ale niestety nie mogę odnaleźć żadnego menadżera ani nic takiego, potrzebuje się połączyć z laptopem za pomocą bluetooth. ktoś coś?? Laptop to DELL LATITUDE E4300. Win 7 64bit.

Sprawdź w systemowym Menadżerze Urządzeń czy w ogóle masz Bluetooth w sprzęcie komunikacyjnym (sterownikach). Bywa, że jest to tylko opcja.

1 polubienie

w sprzęcie komunikacyjnym? tzn? bo takiej nazwy nie mam, a szukałam po pojedyńczych i nie widziałam…

Normalnie w trayu obok zegara powinieneś mieć ikonkę bluetooth (białe logo BT na niebieskim tle) i z prawego kliku dostępne opcje.
Pokaż menadżer urządzeń, w szczególności sekcję bluetooth. Dziękuję

… czyli w kartach sieciowych, modemach itp. Jeśli nie znajdziesz nazwy “bluetooth”, to go nie masz!

To chyba nie mam…

BŁĄD
Bluetooth ma własną sekcję.

Tak czy siak nie ma go w menadżerze, czyli nie ma go, zmyliła mnie lampka oraz oczywiście nadzieja że on jest …

No właśnie! Czyli to sprzęt opcjonalny.

Co za bubel… dziękuje za pomoc.

Ale możesz sobie chyba dokupić taki moduł, w laptopie powinno być złącze (kabelek do wpięcia modułu Dell Wireless 365 Bluetooth), takie coś: modul-bluetooth-dell-wireless-365.

1 polubienie

Wystarczy dokupić kartę Wifi/bluetooth, teraz to chyba już wszystkie przychodzą jako kombo. Nie ma potrzeby wyzywać Della, mam młodszego brata tego - Lattitude 4200 z Mintem na pokładzie i kartą Wifi/bluetooth Broadcom jakąś - i sprawdza się świetnie - jako grzejnik, szczególnie zimą to się przydaje.

Co prawda to prawda bo jako grzejnik jest idealny, przy grach co mają troche większe wymagania to aż parzy, ale po za tym lampka się od bluetooth świeci to kto by pomyślał że go wg nie ma… szkoda, szkoda