Dell D610 - Dziwne wskazania baterii

Witam

Mam laptopa Dell D610 i przed chwilą włączylem komputer lecz zapomniałem podłączyć zasilania pod laptopa

i działał z baterii i zobaczyłem dopiero jak system dał mi znac ze bateria jest juz wyładowana to zaczełem ładowac tą baterie

i teraz troche dziwne gdyż zawsze jak ładowałem baterie po tym jak była wyładowana do końca paliła sie tylko kontrolka zielona ze bateria jest ładowana tak teraz pali sie zielona i przebija przez nią czerwona co jakis czas i pod baterią jest taki jak by miernik na ktorym można zobaczyć jak naładowana jest bateria to powinno sie tam palić po kolei diody jak bateria jest naładowana tak teraz palą sie tylko pierwsza trzecia i piąta a w sumie jest 5

Co to może oznaczać ?

Zazwyczaj bateria przymała mi ok 1godzine 20minut

i można powiedzieć ze kiedy włączyłem komputer z rana tak wlasnie mi chodził też koło 1godzine 20minut

Pozdrawiam

Krzysiek

Może to nie wina kompa ale elektroniki w nim.

Jak masz na gwarancji to idź do servisu gdzie kupiłeś i im to pokaż bo może jest naładowana bateria cała i pokazuje tylko 3 zamiast 5 z powodu że się dioda spaliła [mało realne xD haha] … Zresztą nie wiem gdzie tu masz problem - że ci diody nie pokazują ? #-o Komp ci pokaże że musisz naładować i podłączyć zasilacz. :slight_smile:

To znaczy chodzi mi o to ze zawsze nawet jak ładował baterie to paliła sie bez przerwy kontrolka zielona aż do zakończenia ładowania teraz pali sie zielona przez sekundę i po tym 3 razy mrygnie czerwona i później znów zielona przez sekundę i 3x czerwona mrygnie i tak juz przez ponad godzinę jak ładuje baterie zobaczę co będzie za moment bo już jest 99%

to ją wyjmę i zobaczę jeszcze raz ten miernik

Komputer chodzi idealnie bez żadnych problemów a jeszcze kilka dni temu używałem go z baterii gdzieś tak do połowy

i załadowaniem ją .Dziś z rana zapomniałem właśnie podłączyć tej wtyczki i wyładował sie

może za bardzo wyładowała sie bateria ?

Pozdrawiam

Krzysiek

Niech się naładuję do końca to może będziesz mieć te 5 diod świecących i nie migających z czerwonego na zielone.

Było juz 100% ale dalej świeci sie ta zielona kontrolna i przebijająca czerwona

Ale nawet jak wyłączylem zasilanie i komputer pochodził tak z 5-6 minut to dalej świeciły sie te kontrolki od ładowania

i ta zielona co oznacza ze bateria jest ładowana i ta czerwona ktora mówi ze bateria jest rozładowana

Ale czas trzymania na baterii był zbliżony do tego ktory zazwyczaj miałem przy pracy z baterii

wyłaczylem także komputer i wyjełem baterie i sprawdzilem tym miernikiem na baterii i tez mryga co druga dioda ale jak przytrzymam długo ten przycisk na baterii to 3x zamrygają te 3 wskaźniki i i po tym wszystkie sie włączą na sekunde

moge zrobić film telefonem jak to dokładnie wygląda

Pozdrawiam

Krzysiek

Nie potrzeba filmiki ; D

Czyli to nie jest wina kompa tylko elektroniki. Ja się na elektronice nie znam więc proponuje ci elektroda.pl i opisz im to…

A tak wogolę to bateria trzyma te 1h 20 min czyli jest bez zmian a jak rozładowana to komp pokazuje więc po co ci te wskaźniki ;> Olej to :cry: