Dell d620 - czerwony ekran po przeczyszczeniu z kurzu

Witam, wpadł mi w ręce laptop Dell D620 do przeczyszczenia z kurzu bo się nadmiernie przegrzewał, więc co rozebrałem ( nie przedmuchałem powietrzem ) i porządnie usunąłem zastany w nim kurz i grubą zbitą warstwę kurzu z radiatora bo takowa powstała, a przy okazji jak już dostałem się do jego wnętrzności wymieniłem pastę termo-przewodzącą, po złożeniu laptopa w całość włączyłem go i pojawił się problem. Gdy włączamy laptopa ekran jest barwy czerwonej , na ekranie ładowania Win (XP) Ekran tez ma barwę czerwoną, dodatkowo po załadowaniu się systemu ekran jest w dziwnych kolorach i przez jaśniejsze przebiegają jakieś drobne paski / kreski - tak jakoby laptop nie miał koloru czarnego. Nie wiem co z tym zrobić i proszę o pomoc bo żadnej wtyczki nie uszkodziłem z każdą obchodziłem się delikatnie, kabel do LCD raczej też jest nie tknięty bo przy ruchach ekranu nic się nie zmienia i sądzę że taśma jest w porządku. Dodatkowo włączając diagnostykę systemu z pozycji biosu przy bardziej zaawansowanej diagnostyce grafiki wyskakuje błąd Fail : 1000-0334.

Grafika : Intel GMA 950

Możliwe że grafika padła ?

Albo tu coś źle zrobiłeś?

Może to i taśma sygnałowa matrycy?

Najlepiej podłącz lapka pod zewnętrzny monitor. Będziesz miał odpowiedź czy to problemy z gpu czy taśmą matrycy (jest przy lewym zawiasie).

Taśma padła tzn wtyczka , jest nowa taśma i działa.