Dell D820 i brak sterownika do grafiki

Witam,
Zainstalowałem na laptopie system Win10, lecz mam problem z kartą graficzną. Nie mogę do niej znaleźć odpowiedniego sterownika.
Karta to Nivida 110m. Jeśli ktoś posiada podobny sprzęt z taką kartą i działającym sterownikiem, proszę o pomoc.
Mówię od razu iż sterowniki od Win 7 jak i Visty nie pasują.

Spróbuj snappy:


Klikniesz w pobierz dla tego komputera. Po pobraniu wyszukasz sterownik grafiki i tylko jego zaznaczysz, zainstalujesz.

1 polubienie

Spróbuj odnaleźć właściwy sterownik korzystając z metody Zaopatrzenie się w sterowniki opisanej w temacie Zmiana systemu preinstalowanego na czysty Windows.

1 polubienie

Nie zainstalujesz na tym lapku sterowników do Nvidii, bo sterowniki chipseta Intel 945GM skończyły się na wersji dla Windows 7 (10/02/2009 r.)

Musiałbyś, albo jechać bez sterowników, albo wrócić do Windows 7, a trzecia możliwość to instalacja systemu Linux :wink:

Z resztą ktoś już poruszał ten temat z na MS : https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/mobile-intelr-945-express-chipset-family/fc95effc-1bf9-49da-aa86-38f7b5d4e2e9

1 polubienie

Na tym laptopie już wcześniej miałem windows 10 i sterowniki które prawidłowo działały i obsługiwały pełna rozdzielczość ekranu. Tylko niestety nie zrobiłem sobie kopii. Teraz próbowałem już wszystkich chyba które można znaleźć, ale ciągle problem z instalacją.

No ale może miałeś inną wersję W10, a teraz ma W10 1703?

Tu raczej zostają Ci stery systemowe W10 lub instaluj w trybie zgodności z ostatnią wersją systemu do której był oficjalny sterownik?

Przed instalacją sterownika zaktualizuj system z WU na 100 %.

Możesz spróbować PPM z poziomu menadżera i kombinuj.

1 polubienie

Próbowałem w trybie zgodności, racja że wczesniej miałem starszą wersję 10. Sterownikach systemowych nie chcę bo nie mam pełnej rozdzielczości.

Właśnie! Wersja 1607 instalowała sterowniki dość poprawnie. Wersja 1703 jest bardzo “kapryśna” pod tym względem, stwierdziłem to już na wielu komputerach. Radzę wrócić do wersji 1607, jeśli już koniecznie ma być Windows 10.

1 polubienie