Dell E6330 padła bateria, taktowanie procesora spadło do 0,9 GHz

W Thorttle Stop można wyłączyć, ale tam nic nie ruszałam. Jak widać Wysoka wydajność niewiele zmienia.

Jeszcze podpowiedzią może być deinstalacja sterownika ACPI. Uruchom potem ponownie komputer. Windows powinien zainstalować go ponownie i może wsio wróci do normy.

Może jutro spróbuję, mam dość na dziś zabawy z tym kompem. Dziękuję za pomoc. Poza tym myślę, że dam radę bez tego turbo przeżyć do czasu zakupu baterii. Na razie nie ma sensu tego drążyć :wink:

Po wymianie baterii powinno wrócić. Niemniej te problemy z laptopem, bo siadła bateria już są moją zmorą.

Delle mają śrubkę do podkręcania procka:

1 polubienie

Taką mam nadzieję :wink:

@ gom1 Tak, ten hack też znam :wink: Ale nie będę lapka rozkręcać…

Da się, wystarczy, że rozładujesz baterię do 0 i przytrzymasz (po wyjęciu jej) power przez 30-1min czasu, bo przy takiej awarii mógł pójść wysoki amperaż i elektronika niczemu nieświadoma go nadal trzymać. To może pomóc, tak samo pomoże czyszczenie rejestru 2 programami CCleaner i JetClean, które razem zdziałają cuda. I ostatecznie możesz defragmentować dane na dysku, a TrottleStop sobie odpuść, bo zwalisz sobie rdzenie na CPU nim.

Po za tym polecam sprawdzić pastę termo-przewodzącą na IHS CPU(czyli sprawdzenie bebechów), bo winą Trottlingu często jest wyschnięta pasta właśnie.

Odświeżam trochę temat bo stała się rzecz dziwna. Otóż zapomniałam dodać, że pojawił mi się przy uruchamianiu komunikat, że ten zasilacz może nie wystarczyć do naładowania baterii, albo jakoś tak. W każdym bądź razie przy diagnostyce z biosu winna była bateria.

I teraz najlepsze, ktoś mi poradził, żeby przytrzymać przez 30s power i po resecie cyk, turbo działa. Myślę sobie, sprawdzę i baterię. Cyk, ładuje się. Ktoś ma pojęcie o co chodzi? :thinking:

Typowa informacja dla Delli, gdy używasz słabszego zasilacza (np. 65W) niż powinien być domyślnie (np. 95W).

Czyli, nie martwić się na zapas, obserwować?

Pominęłaś bardzo ważną informację. Delle właśnie tak mają. Jak raz wywali komunikat o problemach z zasilaniem to potem ten stan trzyma się do momentu tego “magicznego” resetu przyciskiem. Forma zabezpieczenia, która ludzi bardzo często irytuje i nie wiedzą co zrobić.

Na razie tak. Jak problem zacznie się powtarzać to trzeba zdiagnozować co nawala - zasilacz czy jednak coś z mobo.

1 polubienie

Przez to wszystko wyleciało mi to z głowy. Do tej pory jakieś głównie Toshiby, HP. Zatem obserwuję i dziękuję jeszcze raz za pomoc :slight_smile:

Widać stara elektronika daje we znaki powolny zgon, więc możesz wysłać urządzenie do truparni lub na diagnostykę do serwisu(dużo za to nie biorą, a wyznają Ci na czym dokładnie problem może polegać)

Po za tym możesz zasilacz kupić nowy(ale sugeruję, iż diagnostyka, to pewniejsza inwestycja)

Jak na razie wszystko nadal jest w porządku :slight_smile:

2 polubienia