Dell e7440 pęknięta obudowa

Coś da się zrobić z takim uszkidzeniem bez rozbierania? Czy trzeba wymieniać obudowe?

Bez wymiany zawsze będzie widoczne.

Pęknięcie przeszkadza? Ja bym zostawił.

Ja bym również zostawił jak nie przeszkadza w pracy. Mój stary, kanciasty monitor NEC z szarą ramką ma trochę pęknięć (w tym cały prawy, górny róg) po ponad 15 latach i mimo to, działa bez zarzutów

No właśnie planuję kupić coś do 1000 i wolę zapytać czy pekniecie w tym miejscu wpływa jakoś na sztywnosc zawiasu? Mi to by nie przeszkadzało. Laptop głównie do internetu, filmów, poczty, diagnostyki samochodowej. Dell e7440 i7 fhd 700zl

Pekniecie mozna zabezpieczyc klejem kropelkom…

… to samo właśnie ja bym polecał zrobić. W swoim starym Kiano do aplikacji korzystałem ze szpilki, żeby minimalnie poszerzyć szczelinę na czas aplikacji kleju i go “wepchąć” do środka. :slight_smile:

Moim zdaniem należy w tym przypadku wymienić palmrest. Nie należy go kleić, ponieważ klej może ścieknąć na płytę główną i trwale ją uszkodzić.

Opinia serwisu:

Powyższy artykuł jest napisany z myślą o wyciągnięciu od klienta kasy (jeśli coś uszkodzi, to zaniesie do serwisu).

Może tak być, ale dlatego mówiłem o nakładaniu szpilką. Klej to nie woda, nie wycieknie, chyba że wlejesz za dużo i “po dociśnięciu” pójdzie w dół. Godatkowo, dla bezpieczeństwa, po sklejeniu można zostawić “położony płytą główną do góry”, a matrycę zabezpieczyć władając gazetę.