Dell Inspiron 15 wolno sie uruchamia

Hej jakieś 3 miesiące temu kupiłem Laptop DELL Inspiron 15 5000 Series . Laptop długo się uruchamia od loga dell do logowania się trwa to 1 min cały czas ekran czarny czy da się to przyśpieszyć

Możesz pokasować zbędne pliki programami typu odkurzacz, glary ulitilities czy ccleaner i potem zrobić defragmentację dysku. Wyłącz też zbędne programy z autostartu.

Sprawdź dysk przede wszystkim… Jaki masz system? Na Win10 przy SSD mój Samsung R510 potrafi się czasem na chwilę  zamyślić…

Obecnie jestem na etapie reklamacji Della 7548 z tego względu, że odczyt dysku spada do 2 MB i jest to bardzo nieregularne… a SMART cały ok… 

Mam win 8.1 z możliwością aktualizacji 10 ale słyszałem ze 10 jest lepsza. Wyłączyłem w auto starcie niezbędne programy  po starcie też mi sie raz zatnie na kilka sekund i załącza się chłodzenie  tak raczej nie powinno być dodam ze laptop jest cały czas na podstawce chłodzącej .

Defragmentacja to podstawa podobnie jak regularne oczyszczanie z generowanych przez programy ,system ,przeglądanie internetu śmieci  , możliwe że sprawkę za wolne uruchamianie się systemu ponosi program antywirusowy niektóre jak choćby Bitdefender potrafią nieźle spowolnić start systemu.