Dell inspiron 1520 ciemna matryca i wolny system

Witam,

mam takie pytanie, czy słaba jasność matrycy w tym modelu laptopa może być powodem tego, że bateria się nie ładuje; jest do wymiany.

Jeżeli nie, to jaki może być inny powód?

Fabrycznie na tym leptopie była zainstalowana chyba vista, już nie pamiętam jaka. Teraz jest Windows 7 Ultimate. Czy może taka zamiana systemu może być powodem słabej jasności matrycy i bardzo wolnego systemu?

Inne sugestie, jak zwykle, mile widziane :slight_smile:

Wolny system - tak jeśli to była aktualizacja systemu (instalacja 7 na Viste) - zawsze lepiej zrobić format i poustawiać własne partycje. Z praktyki wiem że Vista i 7 najlepiej się czują jak mają partycje C: 50GB minimalnie i jest tam tylko system - programy, gry, dokumenty itd na inne partycje wrzucaj - system działa sprawnie i stabilnie.

Jasność matrycy - jeżeli regulacja jasności w systemie nie pomaga to masz 2 wyjścia:

  1. przez słabą i uszkodzoną baterię laptop zachowuje się tak jak by działał w trybie oszczędzania energii wiec zmniejsza jakość i szybkość procesora (stąd może być też mulenie systemu)

  2. Siadło Ci podświetlenie matrycy

ok, dzięki, zastanowię się jak i czy w to inwestować. Mam w sumie 2 laptopy do tzw odzysku, jakoś się uzbierały, wyrzucić nie wyrzucę, bo są zadbane, nie wiem, czy uszkodzone. A kupić…to chyba tylko na części ktoś by kupił, o ile w ogóle.

A jakie to lapki i za ile - moja dziewczyna zastanawia się nad kupieniem czegoś lepszego niż ma a to co ma woła o pomstę do nieba :slight_smile:

dell inspiron 1520 i hp copmaq nx 7400, w pierwszym do wymiany bateria, a w drugim trzeba dodać pamięć.